Увага! 10 міфів про субсидії !!!

Міф №1

Кажуть, що субсидію доведеться повертати, а її оформлення може перешкодити продажу квартири, будинку чи оформленню спадку! Насправді, субсидія є безповоротною державною допомогою, її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни власника житла.

Міф №2
Кажуть, що необхідно використовувати в повному обсязі газ, воду, електроенергію, на які призначена житлова субсидія, інакше її перестануть надавати!
Насправді, якщо люди не використали всю норму ресурсів на сім’ю, заощаджені кошти субсидії залишаються на рахунках сім’ї в межах опалювального сезону і можуть бути використані в подальші місяці в тому числі і для погашення обов’язкової частки платежу.

Міф №3
Кажуть, що клопоту з оформленням субсидії багато, а в реальності вона може скласти мізерну суму!
Насправді, субсидію оформити просто: потрібно лише заповнити заяву та декларацію. Все решта зроблять органи соціального захисту. Подати заявку можна і через Інтернет на сайті subsidii.mlsp.gov.ua.

Міф №4
Кажуть, що субсидії не надаються безробітним працездатним громадянам або сім’ям, до складу яких входять такі особи!
Насправді, якщо такі громадяни не мають доходів для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів (з 1 травня 2016 р. – 2900 грн.) і субсидія їм буде призначена.

Міф №5
Кажуть, що за помилки при заповненні Декларацій будуть штрафувати або навіть забирати субсидії!
Насправді, жодних штрафів за помилки в Деклараціях не буде. Важливо не приховувати інформацію про свої доходи.

Міф №6
Кажуть, що субсидії не призначаються за наявності заборгованості за оплату комунальних послуг!
Насправді, заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на оформлення субсидії.

Міф №7
Кажуть, що громадяни можуть втратити субсидію, якщо будуть купувати валюту!
Насправді, субсидія не призначається, якщо будь-хто з членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням про призначення субсидії здійснив одноразову купівлю товарів, робіт та послуг на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тис. грн. Купівля валюти не входить в перелік вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію.

Міф №8
Кажуть, що субсидій позбавлять ті сім’ї, які мають депозити у банку в сумі більше 50 тисяч гривень!
Насправді, депозити у банках не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в наданні субсидії.

Міф №9
Кажуть, що субсидія не призначається батькам пенсіонерам, в помешканні яких зареєстровані повнолітні діти, які проживають в іншому місці!
Насправді, рішення комісії приймається з урахуванням документу, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.

Міф №10
Кажуть, що сім’я не може претендувати на субсидію, якщо у будь-кого з членів родини у власності є земельний пай!
Насправді, наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, машини, трактора, корови, земельних паїв, не впливає на право отримання субсидії. При розрахунку розміру субсидії враховується дохід, який приносить це майно. Якщо пай не здається в оренду, то дохід відсутній.

Залишилися питання? Гаряча лінія: 15-45 teplo.gov.ua

 

 

Попередня сторінка