Міжнародний день біорізноманіття

     Традиційно 22 травня 2019 року увесь світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття.

    Цьогорічна тема «Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я» має на меті акцентувати увагу громадськості на залежності нашого харчування та здоров’я від біорізноманіття та здоров’я екосистем.
    За останні 100 років, більше ніж 90% сортів рослин зникли з полів фермерів. Породи багатьох домашніх тварин втрачено, та на територіях 17 головних у світі рибальських угідь здійснюється рибальство на межі сталих лімітів. Різноманіття місцевих екосистем виробництва продуктів харчування знаходиться під загрозою. Втрата різноманіття раціону виступає одним із факторів ризику для здоров’я або безпосередньо призводить до захворювань, таких як, наприклад, діабет, ожиріння та недоїдання, та має безпосередній вплив на доступність традиційних лікарських засобів.
    Зв’язки між біорізноманіттям, екосистемами та наданням вигод для здоров’я людини глибоко закріпленні в Стратегічному плані щодо біорізноманіття на 2011 – 2020 роки. Це зосередження на взаємозв’язку біорізноманіття, продовольчих систем та охорони здоров’я дає можливість обговорювати шляхи підтримки процесу для створення рамок глобального біорізноманіття після 2020 року. У зв’язку з цим, Конвенція про біорізноманіття спільно з низкою партнерів, включаючи ВООЗ, ФАО, ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, а також інші організації, такі як Фонд ЄАТ та Коаліція з питань продовольства і землекористування (FOLU), працюють разом для визначення трансформаційних дій через глобальні продовольчі системи для просування досягнень у підтримці біорізноманіття, клімату, охорони здоров’я та інших відповідних Цілей Сталого Розвитку.

Заступник
директора Департаменту

Г.І. Гажієнко

 

Попередня сторінка