Надання адміністративної послуги у сфері охорони навколишнього природного середовища

     З розвитком інформаційного суспільства та суспільних відносин виникає необхідність надання адміністративних та інших публічних послуг в електронній формі (адміністративна послуга – результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону).
     До сфери публічних послуг віднесені послуги, що надаються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, які належать до сфери їх управління.
     В Україні на сьогоднішній день діє Єдиний державний портал адміністративних послуг (https://poslugy.gov.ua/), розрахований як для громадян, так і для суб’єктів підприємницької діяльності. Так, кожен бажаючий тут зможе отримати детальну інформацію щодо виїзду закордон, укладення чи розірвання шлюбу чи, наприклад, отримання посвідчення мисливця. Суб’єкти ж підприємницької діяльності отримають інформаційні матеріали щодо страхування, митних послуг та багато чого іншого.

     У сфері охорони навколишнього природного середовища в електронній формі передбачено надання суб’єктам підприємницької діяльності такої адміністративної послуги, як реєстрація декларації про відходи.
     Розробником сервісу виступило Міністерство екології та природних ресурсів України. Надання вказаної послуги покладено на Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації (згідно з Положенням про Департамент екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 22.01.2018 №49).
     Реєстрацію декларацій розпочато у 2017 році, з використанням електронного цифрового підпису, через електронний сервіс https://e-eco.gov.ua/.
     Відповідно до Порядку подання зазначеної декларації, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року №118 (далі Порядок) декларацію необхідно зареєструвати з 01 січня по 20 лютого наступного за звітним роком.
     У 2017 році зазначеним сервісом встигло скористатися 187 підприємств Полтавської області (найбільше підприємств, що скористалися зазначеним сервісом розташовані у містах Полтава та Кременчук), у 2018 (станом на 27.03.2018) таких суб’єктів господарювання стало вже 225. У подальшому очікується збільшення суб’єктів підприємницької діяльності (особливо у районах області), які хотіли б зареєструвати декларацію про відходи через електронний сервіс https://e-eco.gov.ua/.

Заступник директора Департаменту
О.П. Ткаченко

 

Попередня сторінка