Всесвітній день охорони навколишнього середовища

 wpe1.jpg (19225 bytes)   5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Свято було засновано Генеральною асамблеєю ООН у 1972 році.
     Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – так було поставлене питання в цьому зверненні.
     Охорона навколишнього природного середовища – система державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на збереження та розвиток природоохоронного руху і природних ресурсів.
     Головна мета свята – стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та довкіллі та сприяти розумінню того, що основною рушійною силою природоохоронних заходів є людський фактор. В Україні Всесвітній день охорони навколишнього середовища супроводжується вуличними мітингами, парадами велосипедистів, «зеленими» концертами, конкурсами творів, дитячих малюнків, плакатів, масовими суботниками, прибираннями територій.
     Та, в будь-якому випадку, цей день є прекрасною нагодою зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться сьогодні від поїздки транспортом, хтось посадить дерево чи здасть зібрану вторсировину на переробку, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі.

     Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!

провідний спеціаліст відділу експертизи, моніторингу та зв`язків з громадськістю, секретар Громадської екологічної ради
Лебідь І.В.

 

Попередня сторінка