Всесвітній день ґрунтів

     5 грудня кожного року у світі святкують Всесвітній день ґрунту. Цей день ініціювали учасники Міжнародного конгресу ґрунтознавців у серпні 2002 р. у місті Бангкок (Таїланд). Чому саме 5 грудня? Цього дня у 1883 році (за новим стилем) В.В. Докучаєв захистив свою докторську дисертацію «Русский чорнозем».

     Ґрунт – це поверхнева плівка товщиною у півтора – два метри за радіуса земної кулі 6000 кілометрів. Проте, як зазначав В.В. Докучаєв, «ґрунт – це четверте царство природи».
     День ґрунту повинен об'єднувати людей у світі для загальної справи – захист наших ґрунтів від виснаження, руйнації, деградації, а також для відтворення їх родючості. Це нелегка і разом із тим благородна справа.
     Ґрунт справедливо називають головним багатством держави та планети. У той же час в Україні, як, зокрема, і у всьому світі, іде особливо небезпечний процес деградації ґрунтів, або втрата їх родючості, який фахівці називають «тихою кризою планети».
     Деградація ґрунтів – майже неминучий супутник людства протягом багатьох століть його розвитку. Розбіжності в цьому процесі, звичайно, є і залежать вони, головним чином, від рівня розвитку суспільства, розуміння ним закономірностей формування ґрунтів, економічного стану держави.
     В Україні задля збереження ґрунтового покриву від виснаження, руйнування та деградації розроблено Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року № 20 створено Координаційну раду з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням.
          

Тимчасово виконувач обов`язків
директора Департаменту

О.П. Ткаченко

 

Попередня сторінка