28 квітня - Всесвітній день охорони праці

    Девіз Дня охорони праці 2020 року «Зупиними пандемію: безпека і здоров`я на роботі можуть врятувати життя».

    Зараз перед усім українським суспільством постав виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль.
    Ухвалені на законодавчому рівні заходи спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведення масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торгівельно-розважальних центрів, інших закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах усіх рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень.
    Зазначені заходи, безумовно, були правильними та потрібними. Але разом з тим, як наслідок їх впровадження, ми можемо спостерігати невтішну картину економічного спаду в країні: у всіх галузях та сферах. Такий стан справ породжує серйозні загрози, які за своєю суттю – справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції, а й може спричинити «шок» на ринку праці, який ми вже фактично маємо, адже існує потенційна загроза неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.
    Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров`я всіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.
    Зупинка економічної активності бізнесу, врешті-решт, обов`язково закінчиться, а збережений трудовий капітал стане для підприємств рушійною силою, яка забезпечить у подальшому відновлення економічного зростання.
    Звертаємо увагу керівників підприємств, установ та організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.
    Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров`я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та до їх сімей.
    В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров`я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об`єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.

    Міжнародною організацією праці підготовлено Контрольний перелік заходів, що є важливим елементом профілактики і пом’якшення наслідків поширення коронавірусної інфекції на робочому місці, ознайомитися з ним можна ТУТ.

Провідний спеціаліст відділу організаційної роботи, моніторингу та зв`язків з громадськістю І. ЛЕБІДЬ