7 липня відзначається День працівника природно-заповідної справи

   7 липня Указом Президента України від 18 серпня 2009 № 629 визначено Днем професійного свята працівників природно-заповідної справи.

    В сучасних умовах зростаючого техногенного навантаження розвиток заповідної справи є одним з пріоритетів державної політики України. Збереження природи для майбутніх поколінь здійснюється шляхом заповідання еталонних природних комплексів, які представляють усе багатство флори і фауни того чи іншого регіону.

    Природно-заповідний фонд держави охороняється законодавством України як національне надбання, для якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
    День 7 липня для професійного свята обрано невипадково, адже асоціюється він зі святом Івана Купала, присвяченим загадковим і чудодійним силам природи.
    Збереження генофонду живої природи, унікальних природних екосистем, ландшафтів є складовою системи забезпечення конституційного права людини на безпечне довкілля й одним з пріоритетів державної політики України. Ми повинні пам’ятати, що залишаємося у природи в боргу і примножити та залишити їй те, що втрачається, означає зберегти різноманіття довкілля для наших нащадків.
    Завдяки зусиллям фахівців, науковців та природоохоронної громадськості в Полтавській області збережено 391 одиницю територій та об'єктів загальною площею 142550,1915 га, що складає 4,96 % від загальної площі області. З них 30 мають статус загальнодержавного значення: 2 національні природні парки, 20 заказників, 1 ботанічна пам’ятка природи, 1 ботанічний сад, 2 дендрологічних парки, 4 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва. Наразі спеціалістами Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації опрацьовуються матеріали по створенню нових та розширенню меж існуючих 3 заповідних територій загальною площею 374,8 га, зокрема, у Кобеляцькому, Новосанжарському районах та м. Кременчук.

    Департамент екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації вітає усіх причетних до управління, охорони, збереження і розвитку територій та об’єктів природно-заповідного фонду та бажає натхнення, вагомих результатів діяльності, міцного здоров’я, добробуту, душевної гармонії, успіхів у нелегкій та важливій природно-заповідній справі!


Тимчасово виконувач обов`язків директора Департаменту

А. ВЕРГЕЛЕС

 

Попередня сторінка