18 серпня – Всесвітній день безпритульних тварин


 
     Всесвітній день безпритульних (бездомних) тварин засновано на початку 1990-х на підтримку ініціатив волонтерських організацій із захисту домашніх тварин, які залишилися без нагляду.

       Цей день відзначають у третю суботу серпня. Дата з’явилася в календарі з ініціативи Міжнародного товариства прав тварин. Організація виступила з цією пропозицією в 1992 році; починання підтримали зоозахисні організації різних країн.

       Цей день вважається не стільки святом, скільки приводом звернутися до проблеми бездомних тварин, розповісти максимальній кількості людей про їхню трагічну долю. По всьому світу цього дня проходять просвітницькі та благодійні заходи.

       Одне із завдань Дня безпритульних тварин – пробудити у власників звірів свідоме ставлення до своєї ролі, з тим щоб запобігти поповнення лав бездомних котів і собак через неконтрольоване розмноження домашніх вихованців. З цією ж метою деякі ветеринарні клініки цього дня безкоштовно стерилізують кішок і собак.

       На відміну від Всесвітнього дня тварин, який відзначають 4 жовтня і який звертає увагу передовсім до проблем захисту всіх тварин, особливо видів, що зникають, День безпритульних тварин безпосередньо стосується проблем, що виникають у наших колишніх улюблених вихованців. Він стосується нашої уваги саме до тих наших маленьких друзів, які живуть поруч із нами.

       У Всесвітній день безпритульних тварин варто ще раз сказати про те, що всі тварини заслуговують любові та турботи – породні та «дворняги», здорові та безпорадні, всі без виключення. Подаруйте безпритульній тварині шанс на щасливе життя, заберіть безхатченка з вулиці або з притулку і більшої вдячності та відданості ніж від нього годі буде чекати.

       В цей особливий день не можна не згадати один відомий вираз: «Порятунок однієї собаки не змінить цей світ ... але світ безсумнівно зміниться для цієї однієї собаки», і нехай в цьому Світі буде хоч трошечки більше добра!
          

Директор Департаменту
І.А. Піддубний

 

Попередня сторінка