Цінність природно-заповідного фонду Полтавщини

   Питання охорони життєвого середовища та раціонального його використання, збереження й збагачення природних ресурсів з кожним роком все більше й більше турбує людство.

    Збереження унікальних природних ландшафтів та біологічного різноманіття країни сприятиме не лише уникненню дисбалансу в біоценозах, а й сталому екологічному розвитку навколишнього природного середовища взагалі.
    Незважаючи на те, що території природно-заповідного фонду мають тенденцію до збільшення, їх частка в Україні є недостатньою і продовжує залишатися значно меншою, ніж у більшості країн Європи, де площі, зайняті природно-заповідними територіями, становлять у середньому 15% території. Зазначимо, що на сьогоднішній день площі природно-заповідного фонду Полтавщини складають 4,95% від загальної площі області.

    Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації скеровує свою діяльність саме на розширення існуючих та створення нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду, адже це сприятиме досягненню головної стратегічної мети – збалансованого екологічного розвитку країни та припиненню процесів деградації довкілля.
    Так, зусиллями фахівців Департаменту площа ботанічного заказника місцевого значення «Драбинівка» (Кобеляцький район) збільшиться з 55 до 120,2 гектарів. Відповідні погодження з профільного міністерства вже отримано, наразі готується відповідний пакет документів на затвердження обласною радою. Серед позитивних надбань можна відмітити і відкриття еколого-просвітницького туристичного маршруту територією заказника, що складається з десяти зупинок і обладнаний альтанками, столами з накриттям та можливістю облаштувати наметове містечко (відкриття нового екомаршруту стало можливим завдяки проєкту «Бюджет участі» Полтавської області 2018 року та співфінансуванню Бутенківською ОТГ). Також планується створити на території заказника ботанічний музей, тим більше, що приміщення для музею уже є – це будівля колишньої початкової школи.
    Наразі Департаментом ведеться робота з формування проєкту створення нового об’єкту – ландшафтного заказника місцевого значення в межах адміністративної території Новосанжарського району. Фахівцями Департаменту прийнято участь у засіданні сесії Нехворощанської ОТГ при розгляді місцевою громадою погодження даного питання. Прийнято позитивне рішення. Отож сподіваємося, що спільними зусиллями громади, Департаменту та обласної ради природно-заповідна скарбниця Полтавщини поповниться новим об’єктом.

Директор Департаменту М. БРИКУЛЬСЬКИЙ

 

Попередня сторінка