Міністерство екології та природних ресурсів України розробило інтерактивний сервіс для боротьби зі стихійними сміттєзвалищами

     Нажаль, явище стихійних сміттєзвалищ досить поширене по всій Україні. Щороку, навесні та восени, волонтери по різних куточках країни проводять численні акції по прибиранню, на законодавчому рівні задекларовано проводити двомісячник благоустрою та озеленення, під час якого до генерального прибирання територій залучаються школярі, студенти, працівники бюджетної сфери, держслужбовці, всі небайдужі – та результат один – ті, хто ніколи не смітить прибирають за тими, хто ніколи не прибирає! І вже за деякий час історія повторюється, на прибраних територіях виростають нові купи сміття.

     Отже, ділимося інформацією, як боротися зі стихійними сміттєзвалищами:
     Міністерством екології та природних ресурсів України створено інтерактивну мапу спеціально для боротьби зі стихійними сміттєзвалищами.
     Отже, заходите на ecomapa.gov.ua,
    - проходите простеньку реєстрацію, після чого на свою електронну пошту отримуєте лист із посиланням, за яким підтверджуєте реєстрацію;
    - коротко описуєте суть проблеми, на запропонованій мапі відмічаєте точні координати стихійного сміттєзвалища, за можливості прикріплюєте фото;
    - і… все. Справді все.
    Далі чекаєте на результат.

    Мінприроди направляє Ваше звернення до обласної державної адміністрації, та, в свою чергу, до райдержадміністрації і конкретної адміністрації населеного пункту, у територіальних межах якого те сміттєзвалище розташоване.
    Щодо кожного направлення Ви отримуєте листа на пошту, і зрештою, коли сміттєзвалище буде ліквідоване, Вам запропонують підтвердити, чи це дійсно так.

    Зазначимо, що до Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації за І півріччя 2019 року через електронний сервіс Екомапа надійшло 12 звернень з приводу ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Всі вони ретельно розглянуті та перенаправлені до конкретних адміністрацій населених пунктів, у територіальних межах яких ці сміттєзвалища розташовані, про результати розгляду поінформовано заявників та Мінприроди.

Директор Департаменту
М.В. Брикульський

 

Попередня сторінка