Гідрологічний заказник загальнодержавного значення "СОЛОНЕ"

    "Солоне" - цінний природний скарб Полтавщини, один з найцікавіших комплексів боліт та луків лівобережного Лісостепу України із своєрідною флорою та рослинністю. Заказник, розташований між селами Оболонь та Погрібняки Семеновського району, займає площу близько 400 га і складається із трьох частин.
     "Мале кільце" з одного боку включає суцільні зарості куги озерної. Їх легко розпізнати по безлистому округлому стеблу, яке гнучке й міцне, а його середина виповнена повітряноносною тканиною. Куга, або комиш озерний, корисна для людини рослина - технічна та їстівна. Західна частина цієї ділянці із смугою солонцюватих луків посушливіша, тут домінують тризубець морський, молочка приморська, покісниця розставлена, ситник Жерарда, солончакова айстра звичайна.

     "Велике кільце" - ділянка болота, де зарості утворює очерет з домішкою рогозу вузьколистого. Використовується рогіз як матеріал для плетива різних речей, а його кореневище їстівне, бо містить крохмаль та цукор. Зарості очерету з рогозом мають важливе біологічне значення, вони закріплюють береги водойм та очищають воду, створюють захист для водних тварин. Адже рогозово-очеретяні зарості - улюблене місце гніздування водних птахів та нересту риби. В цій частині заказника є водні плеса, в товщі яких оселяються рідкісні рослини: комахоїдна рослина пухирник звичайний, водяний жовтець Ріона, ряска горбата.
       "Бічний відріг"- ділянка солонцюватих лук, що прилягає до "Великого кільця". В цій частині заказника найвищі куртини утворює куга Табернемонтана. Плями солонців вкривають угрупування покісниці розставленої, осоки розсунутої, ситника Жерарда, лободи китицевидної або товстолистої. На цих луках можна зустріти родичку лободи товстолистої - камфоросму однорічну, яка також оселяється тільки на солончаках. Окремі приземкуваті куртини на лучних ділянках утворює молочка приморська, на тлі якої виділяються вищі зелено-червонуваті плями солонцю трав'янистого. По луках розкидані щільні дернини високого злаку з товстим стеблом та довгими віялорозчепіреними колосками. Це пирій видовжений - малопоширений в області. Ще одна малопоширена рослина в області - подорожник солончаковий з лінійними м'ясистими листками, що виходять пучком із грунту, під час квітування має видовжені колосовидні суцвіття.

На початок         Попередня сторінка