Міжнародна ніч кажанів

       Щорічно у останні вихідні серпня (цього року - в ніч з 25 на 26 серпня) у багатьох країнах Європи проводиться еколого-просвітницька акція «Міжнародна ніч кажанів».

       Метою заходу є привернення уваги громадськості до необхідності збереження рукокрилих. До Червоної книги України внесено 26 видів кажанів, вони також охороняються відповідними міжнародними договорами, Стороною яких є і Україна.

       Міжнародна ніч кажанів – загальноєвропейська природоохоронна акція, що бере свій початок з 1997 року. В ній беруть участь всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATs. Верховна Рада України ратифікувала EUROBATs 19 травня 1999 року.

       Міжнародна ніч кажанів проводиться з 2001 року в більш, ніж 60 країнах.

       На Полтавщині проживають 2 види рукокрилих, занесених до Червоної книги – вечірниця велетенська та вечірниця мала. Також на території нашої області зустрічаються нетопир Натузіуса або лісовий, кажанок північний, нетопир-карлик – види рукокрилих, які є рідкісними або такими, що постійно або тимчасово перебувають під загрозою зникнення в природних умовах на території Полтавської області.

       Кажани – дивовижні тварини, вони провадять нічний спосіб життя, їх зір пристосований тільки до темряви. Зате у кажанів чудово розвинені нюх і слух, які допомагають полювати і орієнтуватися в просторі, а також унікальна здатність до ехолокації, якою також наділені дельфіни.

       Що стосується кажанів, що мешкають в Україні і загалом Європі, то боятися їх не варто: всі вони – комахоїдні тварини.

       Знищення місць їх проживання, застосування отрутохімікатів і переслідування з боку людини – основні причини зменшення чисельності рукокрилих.
          

Заступник директора Департаменту
О.П. Ткаченко

 

Попередня сторінка