Кажан – один з найкращих друзів людини у природі!

      Однак, імідж цієї тварини досі овіяний міфами та забобонами. Мережу сколихнула новина про порятунок колонії рудих вечірниць у Полтаві. Понад тисячу особин знайшли на снігу: тваринок викидали з балкону багатоповерхівки під час ремонтних робіт.
     Поліція розпочала кримінальне провадження за частиною першою статті 299 "Жорстоке поводження з тваринами". Врятовані кажани проходять реабілітацію у Харкові.
     Світова фауна налічує близько 900 видів кажанів, в Україні проживає 28. Усі вони занесені до Червоної книги.
     Хоча представники цього виду можуть жити до 40 років, узимку цей вид особливо вразливий. Кажани часто обирають для зимівлі балкони та горища людського житла, тріщини будівель, дупла дерев. На жаль, через упереджене ставлення людей тваринки часто гинуть, хоча на території України живуть лише комахоїдні кажани.
     Вплив кажанів на наше життя колосальний. Їх унікальність полягає в тому, що це єдина група ссавців, здатних до тривалого польоту. Колонія кажанів за добу з’їдає близько 130 кілограмів шкідливих комах. Саме кажани стоять на варті наших врожаїв, оберігаючи їх від сільськогосподарських шкідників. Апетит цієї тварини справді вражає: невеликий кажан може за годину проковтнути понад півтисячі комарів. Для людини така порція їжі еквівалентна двом десяткам піц за раз!
     Якщо ви знайшли кажана на відкритій поверхні у холодну пору року, покладіть тварину у коробку, обов’язково використовуючи рукавички. Корм для кажана допоможуть підібрати у найближчому зоомагазині. Обов’язково зверніться до зоозахисників, спеціалістів та/або місцевого реабілітаційного центру для тварин!


Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

 

Попередня сторінка