Кажани - нічні охоронці лісу

      Кажани - нічні хранителі рівноваги в природі. Про те, яку роботу виконують кажани для лісів (і для нас), і чому важливо зберігати старі і сухі дерева, про вигідну співдружність - можна дізнатися у буклеті за посиланням http://kazhan.org.ua/library/spec/BNFG.PDF.

     Кажани можуть оселятися у найрізноманітніших місцях, однак найважливішими для них є дерева, будівлі та підземелля. Кажани, які оселяються в деревах, використовують для розміщення розломи, тріщини, дупла, утворені внаслідок діяльності дереворуйнівних грибів або дятлів, а також порожнини за відшаровуванням кори. Деякі види полюбляють розміщуватися у вузьких шпаринах, а інші - збираються у більших порожнинах на кшталт "дятлових" дупел. Дерева з подібними ознаками є дуже важливими у лісах будь-яких типів. Більшість кажанів, що оселяються у деревах, переміщуються між ними - їм потрібно багато дерев з придатними сховищами на невеликій території, а також запас нових потенційних сховищ, оскільки старі дерева випадають або їх вилучають.

     За посиланням http://kazhan.org.ua/library/spec/bat-forestry-ua-by_pages_v1.pdf можна дізнатися про те, як поєднати збереження рукокрилих та потреби отримання деревини, про важливість старовікових дерев і згубність суцільних моновидних насаджень, а також про багато чого іншого, що слід врахувати під час планування та ведення лісового господарства.

Заступник
директора Департаменту
Г.І. Гажієнко

 

Попередня сторінка