З 19 грудня 2020 року в країні діють нові карантинні обмеження

    17 грудня 2020 року в режимі відеоселектору проходило засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області з головами районних державних адміністрацій та керівниками органів місцевого самоврядування області.

    Серед питань, що розглядали на засідання було й питання «Про встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів на території Полтавської області відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 ,,Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”».

    За результатами доповідей та з урахуванням обговорення регіональна комісія вирішила:
    1. Інформацію Державної установи „Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” взяти до відома.
    2. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам, структурним підрозділам облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади забезпечити з 19 грудня 2020 р. до 28 лютого 2021 р. на території Полтавської області виконання карантинних обмежень визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 ,,Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.
    3. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам спільно з Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації, Головним управлінням Держпродспоживслужби у Полтавській області та суб’єктами господарювання опрацювати питання щодо можливості запровадження на період дії карантину графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг.
    4. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з Управлінням інфраструктури та цифрової трансформації облдержадміністрації, міськвиконкомами, об’єднаними територіальними громадами:
    4.1. Забезпечити облаштування спеціалізованих закладів для організації обсервації, харчування, транспортування до них осіб, зокрема від пункту пропуску через державний кордон, що потребують обсервації, медичне спостереження за ними.
    Отже, з 19 грудня 2020 року по всій території України діють нові обмеження.
    Зокрема нові обмеження забороняють:
    - Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.
    - Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.
    - Робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 01:00.
    - Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.
    Обмеження, які продовжують працювати без змін (забороняється):
    - Перебування в громадському транспорті та громадських місцях без вдягнутої маски, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.
    - Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації.
    - Проведення масових культурних (в т.ч. концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь більше 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виключення: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи необхідні для забезпечення роботи органів влади).
    - Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу.
    - Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж кількість сидячих місць (крім метро).
    - Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля.
    - Розміщення в закладах харчування більше 4 повнолітніх осіб за одним столом та коли відстань між столами менш ніж 2 метри.
    - Робота суб'єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метри, а відвідувачі не мають правильно вдягнутих засобів індивідуального захисту.
    - Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).
    - Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів).
    - Відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.
    - Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває більш ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти.
    - Проведення планових заходів з госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога).
    - Робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більше однієї особи на 20 квадратних метрів.
    - Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.
    - Перетин КПВВ на тимчасово окуповані території ОРДЛО та Криму іноземцями без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).
    - Відвідування сторонніми особами закладів соц. захисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше).


Відділ організаційної роботи, моніторингу та зв`язків з громадськістю


 

Попередня сторінка