Створено інтерактивну платформу "Мікроклімат Полтава"

   26 вересня 2019 року в рамках проекту Концепції інтегрованого розвитку «Полтава 2030» «Впровадження системи екологічного моніторингу» в приміщенні КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради (вул. Небесної Сотні, 1/23, м. Полтава) відбулася презентація роботи платформи «Мікроклімат Полтава». Реалізація зазначеного проекту здійснюється у місті за підтримки Фонду Фридриха Наумана.

    Провів презентацію Air Pollution експерт Олександр Кузьмюк (м. Дніпро).

    Під час заходу запрошеним учасникам продемонстровано датчики, за допомогою яких можна вимірювати концентрацію забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста, та веб-ресурс, що в он-лайн режимі відображає стан повітря у місті.
    Зазначений датчик визначає вміст в повітрі таких речовин, як пил (PM1.0, PM2.5, PM10), СО та сполуки азоту NO2, та через Wi-Fi передає дані до серверу http://www.air.pl.ua/. Інформація доступна широкому загалу в он-лайн режимі 24/7.

    Станом на 26.09.2019р. в м. Полтава вже працюють та передають дані чотири таких датчика, які встановлені на будівлях Подільської, Шевченківської та Київської міських рад, а також на будівлі, де розташовується КО «Інститут розвитку міста» (вул. Небесної сотні, 1/23).

    У планах Комунальної організації встановлення ще чотирьох власних датчиків та двох датчиків, що належать Громадській організації «ЕкоЛтава», представники котрої під час презентації виявили бажання приєднатися до ініціативи «Мікроклімат Полтава…» і включити прилади (попередньо придбані для реалізації іншої Громадської ініціативи Save Dnipro) у систему Air Pollution (платформи сумісні).

    Загалом, кожен охочий може придбати такий датчик та приєднатися до системи громадського моніторингу стану повітря.

    Довідково: Запиленість повітря значною мірою пов'язана з можливим шкідливим впливом на організм людини. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає, що частинки впливають на більшу кількість людей у всьому світі, ніж будь-які інші забруднювачі. Основні наслідки для здоров'я включають пошкодження дихальної та серцево-судинної систем. Через невеликі розміри частинок PM10 і PM2,5 вони можуть проникати в найглибші ділянки легенів, а також отримати доступ до ділянок газообміну легенів через дифузію.
     Щоденна осереднена концентрація РМ10, робить свій вплив на показники смертності, статистику виникнення респіраторних і серцево-судинних захворювань, а також на інші показники стану здоров'я.


Директор Департаменту

М.В. Брикульський

 

Попередня сторінка