Підбито підсумки операції «Нерест - 2016» в Полтавській області

З метою забезпечення охорони рибних запасів на період нересту 2016 року з 01 квітня поточного року оголошено двомісячник охорони рибних запасів на Кременчуцькому і Дніпродзержинському водосховищах та на інших поверхневих водоймах області.

Для забезпечення координації діяльності органів державного управління і державного контролю створено Координаційний штаб по проведенню двомісячника охорони рибних запасів у період нересту риби 2016 року. Начальником штабу призначено заступника голови облдержадміністрації Романа Товстого. До складу Координаційного штабу увійшли: директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний; директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов; голова комісії з питань охорони довкілля Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Ігор Першин; заступник начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Сергій Альошкін; заступник начальника Державної екологічної інспекції у Полтавській області Вікторія Бучнєва; перший заступник начальника, голова комісії з ліквідації Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Полтавській області (Полтаварибоохорона) Анатолій Кривонос; заступник начальника, голова комісії з ліквідації Сулинського басейнового відділу охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства (Сулинськрибоохорона) Оксана Кулинич; голова комісії з реорганізації Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області Юрій Оленіч; представники громадськості та ЗМІ.

На виконання доручення голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка рибоохоронними організаціями разом з органами поліції, Держекоінспекції, ветеринарної служби, НПП «Нижньосульський» та РЛП «Нижньоворсклянський», розроблено план спільних заходів на період нересту, у відповідності до якого і проводилася робота.

Із метою проведення державного контролю за дотриманням організаціями і громадянами вимог Законів України «Про тваринний світ», «Про мисливське господарство та полювання», «Про охорону навколишнього природного середовища» в період нересту риби, із числа працівників поліції, рибоохорони, громадськості організовано оперативні групи для проведення рейдів по виявленню та затриманню осіб, які займаються незаконним виловом риби, вилученню у них заборонених засобів лову.

За інформацією Головного управління Національної поліції в Полтавській області в період з 01 квітня по 17 червня поточного року до проведення спільних оперативно-профілактичних заходів в середньому за добу залучалось 74 співробітники поліції. Спільними зусиллями проведено 1603 рейди по відпрацюванню річок, водойм та водосховищ, перевірено 820 продовольчих ринків, за результатами яких виявлено та притягнуто до відповідальності 231 особу, що займалися незаконним виловом, перевезенням та торгівлею риби.

Із них інспекторами Державної рибоохорони та Державної екологічної інспекції притягнуто до адміністративної відповідальності 159 осіб,
за ст. 85-4 КУпАП (Грубе порушення правил рибальства) – 134 протоколи,
    ст. 88-1 КУпАП (Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу) – 25 протоколів.

Співробітниками поліції виявлено та притягнено до адміністративної відповідальності 72 особи, що займалися торгівлею риби із порушенням закону
ст. 159 КУпАП (Порушення правил торгівлі на ринках) – 33 протоколи,
ст. 160 КУпАП (Торгівля з рук у невстановлених місцях) – 39 протоколів.

Працівниками поліції виявлено 48 випадків браконьєрства, відомості про що внесено до ЄРДР за ознаками ст. 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим добувним промислом). Вилучено 2260 кг незаконно виловленої риби, 34 човни та 357 заборонених знарядь лову (сітки, «Пауки», «раколовки») та 1 електропристрій (електровудка).

Інспекторами Сулинськрибоохорони складено 227 протоколів адміністративної відповідальності, вилучено 312 знарядь лову, 3205 кг риби та затримано 12 плавзасобів.

Працівниками Полтаварибоохорони вилучено 247 знарядь лову, 1274 кг риби, розраховано збитків, завданих рибогосподарській галузі України на суму 100821 тис. грн., здійснено 319 агітаційних та роз’яснюючих публікацій у засобах масової інформації області.

Незважаючи на всі досягнення, говорити про належний рівень боротьби з браконьєрством у поточному році не доводиться.

Об’єктивними причинами такої ситуації є: - недостатня матеріально-технічна забезпеченість рибоохоронних і природоохоронних органів; - відсутність належного фінансування; - недоукомплектованість інспекторами багатьох контролюючих структур (саме в період проведення операції «Нерест» триває ліквідація Полтаварибоохорони та Сулинськрибоохорони, водночас утворюється нове Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області, де триває набір нового штату працівників).

Також не є стримуючим фактором для браконьєрів мізерні штрафи за незаконний вилов риби.

У травні 2016 року Держрибагентством України до Верховної Ради України внесений проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду».

Недостатньо висвітлюються результати боротьби з браконьєрством у частині кримінальних судових рішень по справах, що містять ознаки кримінального злочину.

Заступник директора Департаменту

О.П. Ткаченко

 

Попередня сторінка