Проведення в області двомісячника охорони рибних запасів «Нерест – 2018»

     У зв’язку з наближенням сезону тиші та періоду весняно-літньої заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах області виникає необхідність посилення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства з питань збереження, відтворення та використання водних біоресурсів та консолідації усиль усіх заінтересованих органів.

    Саме з цією метою щороку проводиться операція «Нерест», до якої залучаються державні органи екологічного контролю, органи рибоохорони, органи внутрішніх справ, громадські організації та об’єднання природоохоронного спрямування, засоби масової інформації.

    Із метою забезпечення охорони рибних запасів та підвищення ефективності оперативної роботи щодо боротьби з незаконним виловом та торгівлею водними біоресурсами на період нересту 2018 року з 1 квітня поточного року оголошено двомісячник охорони рибних запасів на Кременчуцькому, Кам’янському водосховищах та на інших поверхневих водоймах.

    Для забезпечення координації діяльності органів державного управління і державного контролю Управлінням державного агентства рибного господарства у Полтавській області розроблено «План підготовки і проведення спільних заходів природоохоронних та правоохоронних органів Полтавської області щодо посилення охорони водних біоресурсів та боротьби з браконьєрством у нерестовий період 2018 року» (затверджено заступником голови Полтавської облдержадміністрації Р.І. Товстим 27 березня 2018 року).

    Охорона водних біоресурсів є спільною справою співробітників рибоохорони, правоохоронних та природоохоронних органів. В умовах активізації протиправних дій злочинних угрупувань та окремих громадян, скоєння правопорушень із застосуванням вибухових та електроловильних пристроїв та інших заборонених знарядь лову, лише спільними зусиллями можна поставити заслін і досягти позитивних результатів у справі охорони, відтворення та використання водних біоресурсів. Зазначимо, що у цьому році (на відміну від минулих) заплановано залучати значно більше представників громадськості до участі в рейдах. Громадськість разом з інспекторами має можливість виходити в рибоохоронні рейди, долучатись до встановлення штучних нерестових гнізд тощо.

    За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою, забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 гривень, для посадових осіб – 510 – 850 гривень) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 гривень або позбавлення волі строком до 3 років) з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів.

     Отже, Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації відповідно до наказу Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області (Полтавський рибоохоронний патруль) від 20 березня 2018 року № 44 наголошує -

встановлено терміни заборони на лов (добування) риби у такі строки:

       - Кам’янське водосховище у межах Полтавської області з його стометровою прибережною захисною смугою, визначеною Водним кодексом України – з 1 квітня по 9 червня (включно);
       - Кременчуцьке водосховище у межах адміністративної території Полтавської області, включаючи акваторію Сулинської затоки з її стометровою прибережною захисною смугою – з 1 квітня по 9 червня (включно);
       - у всіх інших рибогосподарських водних об’єктах в межах підконтрольної території – з 1 квітня по 20 травня (включно), в придаткових системах річок – з 1 квітня по 29 червня.


     В період нересту риби забороняється проведення будівельних, дно поглиблюючих, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та пісчано-ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об’єктах.

     Також, на період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, заборонено пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

    Любительський лов риби на період весняно-літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів на Кам’янському, Кременчуцькому водосховищах і малих річках дозволяється однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ (зазначені в додатку до наказу Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області (Полтавський рибоохоронний патруль) від 20 березня 2018 року №44).

     Також наказом Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області (Полтавський рибоохоронний патруль) від 20 березня 2018 року №45 заборонено лов (добування) раків, у зв’язку з їх линькою на водних об’єктах Полтавської області у такі строки:
       - в період виношування ікри та першої линьки – з 1 квітня по 30 червня;
       - в період другої линьки – з 25 серпня по 30 вересня.

провідний спеціаліст відділу експертизи, моніторингу та зв`язків з громадськістю, секретар Громадської екологічної ради
Лебідь І.В.

 

Попередня сторінка