Увага! Нерест!

         Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації згідно з наказом Сулинського басейнового відділу охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства (Сулинськрибохорона) від 18 березня 2016 року №3-ОД та наказом Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Полтавській області (Полтаварибохорона) від 15 березня 2016 року № 21 наголошує, що під час нересту заборонено любительське та промислове рибальство, а також добування інших водних біоресурсів на водних об’єктах у такі строки:
      - на Кременчуцькому водосховищі (акваторія Кременчуцького водосховища в межах адміністративної території Полтавської області) – з 1 квітня по 9 червня (включно) 2016 року;

       - на Дніпродзержинському водосховищі  - з 1 квітня по 9 червня (включно) 2016 року;
      - в усіх інших рибогосподарських водних об’єктах – з 1 квітня по 20 травня 2016 року (включно).

        Зазначимо, що на акваторії Сулинської затоки із її 100 метровою прибережною захисною смугою рибоохоронну роботу на період нересту риби з 1 квітня по 9 червня (включно) 2016 року посилено, так як вказана територія відноситься до ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський» і національного природного парку «Нижньосульський», які є об’єктами природно-заповідного фонду.

        Також спортивний і любительський лов риби в період нересту заборонений на нерестовищах:
- мілководдя біля островів «Вереміївський» (острів розташований навпроти с. Вереміївка Чорнобаївського району Черкаської області, в 1,5 км від лівого берега водосховища) та «Жовніно» (острів знаходиться в 3,5 км від с. Жовніно Чорнобаївського району Черкаської області);
- Власівська затока (від корінного берегу до фарватеру);
- Білецьківські плавні (від корінного берегу до о. "Зелений", "Динька", "Попівка");
- внутрішні затоки о. Шаломай;
- Івківські плавні (від входу в річище Контарево до виходу з річища в р. Псел);
- від гирла річки Псел на південну закінченість о. Вовчок вверх до мосту;
- Кам`яно-Потоцькі плавні (від човнової станції КВСЗ-1 до бази відпочинку "Маяк";
- від вантажного річкового порту Комсомольськ до Тахтаївського кар`єру (від корінного берегу до фарватеру);
- Чикалівські, Успенські плавні (від Чекалівського кар`єру до Дереївського кар`єру);
- гирло р. Ворскла (від рибгоспу "Ворсклянське" до мосту біля с. Лучки);
- Ворсклянська заплава (плавні від с. Вільховатка до турбази "Жемчужна" с. Радянське, включаючи о. Вишняки, о. Орлянський);
- від водозабору Редутського щебеневого заводу, вздовж півострова Крячківський з внутрішніми затоками включно з заливом Барбара до пляжу м. Комсомольськ.


        В період нересту риби забороняється проведення будівельних, днопоглиблюваних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об`єктах та їх прибережних захисних смугах.

          Любительський лов риби на період весняно-літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів на Дніпродзержинському водосховищі та малих річках дозволяється однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ, зазначених вище.

провідний спеціаліст відділу експертизи, моніторингу та зв`язків з громадськістю,
секретар Громадської екологічної ради

Лебідь І.В.

 

Попередня сторінка