Заборона на лов (добування) водних біоресурсів у весняно-літній період природного відтворення (нересту) у 2022 році

    Відповідно до наказу Державного агентства меліорації та рибного господарства України від 24.03.2022 № 46 та з метою забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, в районах діяльності (контролю) Полтавського рибоохоронного патруля встановлюється заборона на лов (добування) водних біоресурсів у весняно-літній період природного відтворення (нересту) у 2022 році на внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах, розташованих в районі діяльності (контролю) Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області.
    Для промислового рибальства:
    - на Кременчуцькому водосховищі з 16 квітня по 24 червня 2022 року;
    - на Кам’янському водосховищі з 16 квітня по 24 червня 2022 року;
    - в корінних водах річок з 16 квітня по 04 червня 2022 року;
    - в придаткових водах з 16 квітня по 14 липня 2022 року.
    Терміни закінчення весняно-літньої нерестової заборони для промислового лову може бути змінено на підставі фактичних даних.
    Для любительського та спортивного рибальства:
    - на Кременчуцькому водосховищі з 11 квітня по 20 червня 2022 року;
    - на Кам’янському водосховищі з 11 квітня по 20 червня 2022 року;
    - в корінних водах річок з 11 квітня по 30 травня 2022 року;
    - в придаткових водах з 11 квітня по 10 липня 2022 року.
    В період нересту риби забороняється проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах в межах району діяльності (контролю) Полтавського рибоохоронного патруля.
    Нерестовищами оголошуються наступні ділянки, на яких любительський лов риби в період нересту заборонений
    на Кам’янському водосховищі:
    1. Власівська затока (лівий берег) – від початку садівничого товариства «Будівник», включаючи Самусіївські плавні до затоки Кагамлик. Від корінного берега до фарватера (600 га).
    2. Білецьківські плавні (правий берег) – від дитячого табору «Чайка» вниз по течії до причалу колишнього рибгоспу «Верхньодніпровець». Від корінного берегу до островів «Зелений», «Динька», «Попівка» (1400 га).
    3. Внутрішні затоки о. Шаломай.
    4. Івківські плавні (лівий берег) – від входу в річеще Контарево до виходу з річища в р. Псел (300 га).
    5. Від гирла р. Псел на південну закінченність о. Вовчок вверх до мосту (100 га).
    6. Кам’яно-Потоцькі плавні (правий берег) – від човнової станції КВСЗ-1 до риббригади №2 рибгоспу «Вітеко» (на теперішній час база відпочинку «Маяк») – 400 га.
    7. Від вантажного річкового порту Комсомольськ (лівий берег) до Тахтаївського кар’єру, включаючи Саловські, Келебердянські, Григоро-Бригадирівські, Солошинські плавні – від корінного берегу до фарватера (4000 га).
    8. Чикалівські, Успенські плавні (правий берег) – від Чикалівського кар’єру до Дереївського кар’єру. Від корінного берега до форватера (400 га).
    9. Гирло р. Ворскла (лівий берег) – від рибгоспу «Ворсклянське» до мосту біля с. Лучки (1700 га).
    10. Ворсклянська заплава – плавні від с. Вільховатка до турбази «Жемчужина» (с. Радянське) вглиб водоймища до фарватера, включаючи острови Вишняки та Орлянський (6000 га).
    11. Від водозабору Редутського щебеневого заводу, вздовж півострова Крячківський з внутрішніми затоками включно з затокою Барбара до пляжу м. Горішні Плавні, загальною площею 130 га.
    На Кременчуцькому водосховищі:
    1. Сулинська затока загальною площею 31,16 тис. га.
    2. Затока Кременчуцького водосховища поблизу с. Кагамлик.
    Примітка: в малих річках нерестовищами є всі в межень заплавні водойми річок Псел, Ворскла в межах Полтавської області, р. Сула в районах діяльності (контролю) Полтавського рибоохоронного патруля.
    На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, забороняється пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.
    На період весняно-літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів в межах підконтрольної території на Кам’янському і Кременчуцькому водосховищах і малих річках області дозволяється любительський вилов риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінігом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком вище наведених місць нерестовищ.


Відділ організаційної роботи, звітності та зв'язків з громадськістю


 

Попередня сторінка