Полтавщина збагатилася новими об’єктами природно-заповідного фонду

   25 липня 2019 року, під час другого пленарного засідання двадцять шостої сесії обласної ради VII скликання, депутатами ухвалено рішення про оголошення заказника та пам`яток природи місцевого значення у Великобагачанському, Зіньківському та Хорольському районах.

    Загальна площа нових об`єктів ПЗФ – 76,86 га.
    З метою поліпшення заповідної справи в області, збереження цінних природних, ландшафтних комплексів, об’єктів тваринного та рослинного світу, створено заказник місцевого значення «Шафранова балка» (76,8 га) на території Великобагачанського району між селами Якимове та Балюки – це розгалужена балкова система, де збереглися рідкісні угрупування рослинності лучних степів та тваринного світу.
    Також, статус пам`ятка природи місцевого значення отримали стародавні рослини – вікові черешчаті дуби у м. Зіньків (дуб віком близько 250 років, висотою 21,8 м та обхватом стовбура 2,7 м) та у с. Новоаврамівка Хорольського району (віком близько 300 років, вистою близько 25 м, обхват стовбура – 4,04 м).

    Зазначимо, що відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, площа території природно-заповідного фонду по Полтавській області у 2017 році мала б становити 11% від загальної площі області. Наразі ж, цей показник складає лише 4,95 %, і налічує 388 територій та об’єктів загальною площею 142473,3415 га (з них 30 об’єктів загальнодержавного значення). Такий низький показник заповідності на Полтавщині обумовлюється в першу чергу незгодою землевласників та землекористувачів на віднесення певних територій та об’єктів до природно-заповідного фонду та повною забороною на рубки та полювання в усіх заповідних об’єктах.
    Проте, роботи з розширення екомережі області хоч повільно, та ведуться. Так, Мінприроди України підтримало клопотання Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України щодо створення ландшафтних заказників місцевого значення «Комишнянський у Гадяцькому районі, та «Урочище Марковського» у Миргородському районі. Залишається сподіватися, що відповідальні землекористувачі, а в даному випадку це ДП «Миргородський лісгосп», органи місцевого самоврядування та місцева громадськість, маючи підтримку Мінприроди України та клопотання Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації приймуть позитивне рішення щодо створення нових об’єктів природно-заповідного фонду.


Директор Департаменту

М.В. Брикульський

 

Попередня сторінка