Фінансування найбільш важливих природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів.

     Питання фінансування найбільш важливих природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів вирішується через їх включення до відповідних державних і місцевих природоохоронних програм, які повинні мати чіткі механізми та джерела як бюджетного фінансування їх реалізації, в тому числі за рахунок коштів фондів охорони навколишнього природного середовища, як державного так і місцевих.

Пунктами 20 статті 6 та 5 статті 48 Закону України “Про державний бюджет України на 2009 рік” встановлено наступний розподіл надходжень коштів від збору за забруднення навколишнього природного середовища: 30 відсотків-до Державного, 20 відсотків-до місцевих (міських, сільських, селищних), 50 відсотків-до обласних та Автономної Республіки Крим.

Також слід зазначити, що, починаючи з 2009 року, на період підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, до міських бюджетів приймаючих міст обласного значення та міста Києва зараховується 70 відсотків збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Рішенням двадцятої позачергової сесії п”ятого скликання Полтавської обласної ради від 27 березня 2009 року затверджено Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області на поточний рік. Всього коштів на фінансування заходів, спрямованих на розвиток об”єктів охорони навколишнього природного середовища виділено в сумі 13114,30 тис. гривень (2008 рік-6880,6тис.грн.) Відповідно до чинного законодавства, Перелік складається з наступних розділів:

1.Проведення заходів з метою відтворення природних рослинних   ресурсів (14  пунктів)- цільові кошти в сумі 1401,4 тис. гривень.
Розподілені вони для потреб 14 лісових господарств області на розширення захисних лісових насаджень, в основному на землях державного лісового фонду та запасу сільських і селищних рад, а також   на знищення шкідників лісових дерев. Значна сума коштів (200 тис. грн.) виділена на   заліснення згарища Новосанжарського лісництва.

2.Проведення заходів по раціональному використанню і зберіганню відходів  виробництва і побутових відходів (7 пунктів)- цільові кошти в сумі 3524,7 тис. гривень.
На цьому напрямку гроші розподілені на будівництво полігону твердих побутових відходів в с. Зачепилівка Новосанжарського району , придбання контейнерів для сміття, спецтехніки для комунальних підприємств, установку по переробці люмінесцентних ТОВ “Фірма Діола” та інше. Потребують ще додаткових коштів заходи по знешкодженню заборонених, непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин.

3.Проведення заходів по охороні і раціональному використанню водних ресурсів (26   пунктів) - цільові кошти в сумі 7396,20 тис. гривень.
Значні кошти тут спрямовані на екологічне поліпшення річок Удай (Пирятинський район), Псел (Гадяцький район), Сухий Омельничок (Глобинський район),  Орешня (Котелевський район), Вільхова Говтва (Решетилівській, Диканський райони), Хорол (Миргородський район), Свинківка (Полтавський район),Кобелячок (м. Кобеляки). Також будуть розчищені та благоустроєні деякі ставки та реконструйовані каналізаційні очисні споруди в м. Кременчуці,  Хоролі, Карлівському, Гадяцькому, Глобинському районах.

4.Проведення заходів з охорони і раціонального використання ресурсів тваринного   світу (6 пунктів) -  цільові кошти в сумі 240, 0 тис. гривень. Передбачені вони , в основному, на будівництво вал”єрів для розведення і відтворення парнокопитних та інших диких тварин.

5.Проведення заходів зі збереження природно - заповідного фонду(4 пункти)- цільові кошти в сумі 462, 0 тис. гривень. Спрямовані в основному на виготовлення технічної документації із землеустрію щодо встановлення меж земельних ділянок на місцевості для ряду заповідних територій.

6.Інша діяльність у сфері охорони навколишнього природного середовища, в тому числі  проведення наукових досліджень , заходів з екологічної освіти та пропаганди( 6 пунктів)-цільові кошти в сумі 90,0 тис.гривень. Гроші планується використати на актуальні просвітницькі заходи: екологічну пропаганду (природоохоронні плакати для соціальної реклами) та комплекс еколого-виховних заходів, що проводитиме Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді .
Затверджено також додатковий   Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2009 році в сумі 1705, 238 тис.грн.
Інформація про розподіл та використання коштів збору за забруднення навколишнього природного середовища, що надходять до місцевих фондів буде періодично висвітлюватися на веб-сторінці  держуправління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області та в ЗМІ.


Попередня сторінка