ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ ЗБЕРІГАЮТЬ ВОДУ.

    2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь. У 2013 році за пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом “Водно-болотні угіддя зберігають воду”.
    Вода все об’єднує. Від джерела до моря і через нескінченний цикл кругообігу вода з’єднує усі куточки планети Земля. Рамсарська конвенція визначає, що водно-болотні угіддя займають ключові позиції у цьому взаємозв’язку, і розумне використання водно-болотних угідь має важливе значення для сталого управління водними ресурсами.
    Водно-болотні угіддя мають неоціненне природне значення завдяки своїй високій акумулятивній і продуктивній здатності, сполучній функції між суходолом та водними екосистемами. Виключне екологічне значення таких територій полягає у тому, що це – місця перебування багатьох видів рослин, тварин і риб, ділянки продукування біомаси та кисню, природні резервуари й фільтри очищення води.
    На території Полтавської області густа гідромережа середніх та малих річок обумовила формування на ділянках їхніх заплав цінних водно-болотних угідь. Відкриті заболочені землі займають майже 86 тис. га (3 % території).
    Найцінніші водно-болотні угіддя Полтавщини охороняються у межах регіональної природно-заповідної мережі, зокрема на території національних природних парків “Пирятинський” та “Нижньосульський”, регіональних ландшафтних парків “Нижньоворсклянський” та “Кременчуцькі плавні”, а також заказників “Білецьківські плавні”, “Великоселецький”, “Михнівський”, “Рогозів куток”, “Малоперещепинський”, що мають загальнодержавне значення. Найбільші площі водно-болотних угідь зосереджені у Глобинському, Семенівському, Кобеляцькому, Кременчуцькому, Оржицькому та Пирятинському районах.
    Щорічно науковці – викладачі природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Кременчуцького національного університету імені Остроградського, Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка здійснюють комплексні моніторингові дослідження біорізноманітності цінних водно-болотних угідь області.
    Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни. Сподіваємося, що Ви приєднаєтеся до нас і зробите свій внесок у збереження та відтворення надзвичайно цінних для усіх людей водно-болотних угідь!

 

Попередня сторінка