МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН

   16 серпня в усьому світі відзначається Міжнародний день безпритульних тварин. Обрати цей день в якості Національного дня безпритульних тварин запропоновано у 1992 році Міжнародним товариством прав тварин США (ISAR).

    У кожному великому місті, містечку, селищі постійно виникає проблема наявності безпритульних тварин, оскільки досі залишається не вирішеним питання будівництва притулків для бездомних тварин.
    Про необхідність стерилізації домашніх тварин для запобігання їх надлишку наголошують члени Міжнародного товариства прав тварин. Їхнє починання було підтримано зоозахисними організаціями інших країн, і дуже скоро дата 16 серпня увійшла до міжнародного календаря як Міжнародний день безпритульних тварин.
    У цей день у волонтерів та громадських діячів з’являється нагода привернути увагу суспільства до проблеми, яка давно існує не лише у нашій країні, але і в інших державах світу. Тому зоозахисники проводять різноманітні заходи, намагаючись донести ідею відповідального ставлення до домашніх тварин. Україна зараз знаходиться на шляху боротьби за гуманне поводження з безхатченками. Влада намагається поступово подолати проблему та зменшити кількість тварин на вулицях.
    Потрібно зазначити, що проблема безпритульних тварин тісно пов’язана з більш глобальними екоетичними проблемами. Давно доведено, що рівень духовності людини визначається не лише соціальним середовищем, але й характером спілкування зі світом природи.

    Тож хочеться закликати суспільство не лише у цей день, але і постійно, щодня, турбуватися про “братів наших менших“, проявляти гуманність і людяність у своєму ставленні до тварин.

 

Попередня сторінка