МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОРІЗНОМАНІТТЯ

Щороку 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об`єднаних Націй у 2000 році на 55 сесії на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

Головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття - привернути увагу громадськості до проблеми безповоротного зникнення на Землі багатьох видів представників флори та фауни.

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття - "Біорізноманіття для сталого розвитку" - обрана з метою зосередження зусиль міжнародного співтовариства для встановлення Цілей сталого розвитку як складової Порядку денного ООН з розвитку на період після 2015 року на 2015 - 2030 роки та визнання значимості біорізноманіття для досягнення сталого розвитку.

У Стратегічному плані зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011 - 2020 роки (м. Нагоя, Японія), збереження і сталевикористання біорізноманіття розглядається як одна з можливостей для досягнення сталого розвитку. Саме тому в 20-и Цільових завданнях Айті щодо збереження та сталого використанння біорізноманіття, передбачається не тільки збереження біорізноманіття, але й усунення основних причин його втрати шляхом включення тематики біорізноманіття в галузеві плани і програми.

Генеральною Асамблеєю ООН період з 2011 по 2020 роки проголошено Декадою ООН з біорізноманіття. Головною ціллю декади є сприяння реалізації Стратегічного плану зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011 - 2020 роки та цільових завдань Айті.

Міжнародний день біорізноманіття це ще одна нагода звернути увагу на актуальні проблеми збереження біорізноманіття. Щороку міжнародна спільнота відзначає цей день низкою заходів - проведенням тематичних семінарів, конкурсів, виставок, зустрічей, просвітницьких та інформаційних кампаній.

Заступник директора Департаменту
О.П. Ткаченко

 

Попередня сторінка