Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища

Щороку 5 червня, відзначається Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об`єднаних Націй у 1972 році.

Так, ще 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього природного середовища. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв`язку із забрудненням довкілля. "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - так було поставлене питання в цьому зверненні. В 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 країн світу. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня. Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

У 2000 році отримала старт програма ООН, підтримувана ЮНЕСКО "Тисячоліття навколишнього середовища, приступити до дії". Це ще одне нагадування людям про роль людства в охороні середовища (екологічного або навколишнього природного).

Цей день відзначається по-різному, у тому числі парадами велосипедистів, "зеленими" концертами, конкурсами творів, малюнків, плакатів у школах, посадкою дерев, кампаніями по утилізації відходів і прибиранням територій, а також безліччю інших способів. Та, в будь-якому випадку, цей день є прекрасною нагодою зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться сьогодні від поїздки транспортом, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі.

Пам`ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!.

Міжнародний день біорізноманіття це ще одна нагода звернути увагу на актуальні проблеми збереження біорізноманіття. Щороку міжнародна спільнота відзначає цей день низкою заходів - проведенням тематичних семінарів, конкурсів, виставок, зустрічей, просвітницьких та інформаційних кампаній.

спеціалісти відділу державної екологіної експертизи,
моніторингу навколишнього природного середовища
та зв'язків з громадськістю

Лебідь І.В., Івашкевічус С.В.

 

Попередня сторінка