Стартує операція "Первоцвіт - 2016"!

        Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини, Угорщини та Росії. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.
        Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди України та Державна екологічна інспекція України щороку ініціює проведення операції «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин. До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники органів внутрішніх справ, лісової охорони, громадські організації, засоби масової інформації.
       Цього року Держекоінспекцією в Полтавській області спільно з ГУ НП України в Полтавській області та Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства затверджено План оперативних спільних заходів реагування на порушення природоохоронного законодавства під час використання об’єктів рослинного світу в 2016 році.
        Даний план передбачає спільні обстеження місць збуту ранньоквітучих видів рослин, в тому числі, що занесені до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, та широке висвітлення в ЗМІ результатів проведення спільних заходів реагування на порушення природоохоронного законодавства під час використання об’єктів рослинного світу.
       Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації закликає громадськість проявити екологічну свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів!
        Приєднуйтеся до операції "Первоцвіт - 2016" заради збереження унікальної української природи та, зокрема, мальовничої Полтавщини!

провідний спеціаліст відділу експертизи, моніторингу та зв`язків з громадськістю, секретар Громадської екологічної ради
Лебідь І.В.

 

Попередня сторінка