Квітнуть первоцвіти

    Цьогорічні тепла зима та рання весна призвели до того, що вже на початку березня можна спостерігати квітіння первоцвітів.

    Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації закликає усіх громадян бути свідомими і не губити декоративні дикоростучі рослини.
    Будь ласка, не купуйте первоцвіти, адже цим ви лише стимулюєте їх знищення в майбутньому!
    Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, являючись їх невід’ємною частиною.
    Нектаром квітів ласують бджоли, джмелі, метелики, а мурашки з’їдають частину насіння.
    Збирання первоцвітів дуже шкодить природі рідного краю тим, що не дає можливості цим рослинам утворити насіння, а виривання з цибулинками призводить до повного знищення. Ушкоджуються й сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, а кожна зірвана рослинка первоцвіту – це втрата 15-20 насінин, які могли б дати нове покоління рослин у майбутньому.

    Фахівці еколого-просвітницького відділу та служби охорони Регіонального ландшафтного парку "Диканський" розробили відеопосібник, котрий можна використовувати вчителям шкіл та вихователям дитячих садочків при проведенні заходів зі збереження первоцвітів.
    Переглянути посібник можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=EhEP9cQlEwc&fbclid=IwAR33NorX2mLvPR8knzNHsH3CPsj0gf7gRjapPURrwC0yBUbRQ6nsoEWZvwM


Провідний спеціаліст відділу організаційної роботи, моніторингу та зв`язків з громадськістю

І. ЛЕБІДЬ

 

Попередня сторінка