В області розпочато щорічну Всеукраїнську операцію «Первоцвіт»!

     Метою операції є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних рослин.

     До проведення операції «Первоцвіт» залучаться державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники територіальних органів Нацполіції та лісової охорони, громадські організації.
     Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації закликає всіх мешканців Полтавщини не продавати і не купувати ранньоквітучі рослини. Адже їх збір категорично заборонений! Відповідальність за це правопорушення передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу – від 510 до 3655 гривень. Окрім цього, законодавством передбачене відшкодування збитків, заподіяних природі.
     Проведення операції обумовлено тим, що щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини, Угорщини та Росії. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Заступник
директора Департаменту
Г.І. Гажієнко

 

Попередня сторінка