Щодо порушеннь природоохоронного законодавства на території РЛП "Гадяцький"

        Природно-заповідний фонд Полтавської області налічує 387 територій та об'єктів загальною площею 142412,8215 га, що складає 4,95% від загальної площі області. Належить до цих об’єктів і регіональний ландшафтний парк «Гадяцький» (далі – РЛП), що займає територію 12803 га. Землевласниками та землекористувачами даної території є 14 сільських рад, Гадяцька міська рада, ДП «Гадяцький лісгосп» та ДЛГП «Полтаваоблагроліс». Вагому частку вищевказаної території РЛП «Гадяцький» займає Краснолуцька сільська рада.
        На території парку постійно ведеться контроль за використанням водних та лісових ресурсів (флори та фауни), хоча не всі жителі району належним чином це сприймають. Працівники державної охорони парку в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами та працівниками лісового господарства поряд з профілактичною та роз’яснювальною роботою серед населення постійно вживають заходи щодо браконьєрів та порушників.

       На жаль, не всі громадяни вважають за доцільне дотримуватись природоохоронного законодавства. Так, сімейство Красюків - (Красюк Григорій Сергійович, його дружина Красюк Марія Миколаївна, син Красюк Ігор Григорович – члени особистого селянського господарства), не дивлячись на скарги жителів села Красна Лука, самовільно обгородили випас площею близько 6 га в прибережній захисній смузі річки Грунь (територія РЛП) і використовували його як літній табір для худоби – близько 30 голів ВРХ (корови, бик, нетелі та телята).
        Створення такого табору в рекреаційній зоні (вище та нижче за течією річки Грунь знаходяться пляжі для відпочинку населення) загрожує підвищенням рівня захворюваності населення на зооантропонозні інфекції – це група інфекційних хвороб, якими хворіють і люди, і тварини. До них належить велика кількість захворювань різної етіологічної структури, таких як, сказ, лептоспіроз, сибірка, туляремія, чума, туберкульоз, ряд інвазій та інші.
        Не дивлячись і не реагуючи на рішення чисельних виїзних комісій та фотофіксацію даної ситуації, сімейство Красюків, користуючись мораторієм на перевірки інспекційних органів, продовжують випасати та утримувати своїх корів та гусей, при цьому грубо порушуючи вимоги статей 7, 9, 9-1, 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та пункти З) і К) статті 68 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», статей 89 Водного та 61 Земельного кодексів України.
        За дозволом на отримання лімітів на випас ВРХ, (чого вимагає Закон України «Про природно-заповідний фонд України») протягом останніх трьох років члени особистого селянського господарства до виконкому Краснолуцької сільської ради не звертались.
        Прибережна захисна смуга річки Грунь, де знаходиться незаконний літній табір (територія РЛП «Гадяцький»), через свою незначну площу не витримує наявне навантаження парнокопитних та гусей. Береги річки Грунь в межах табору практично збиті, прибережна рослинність майже відсутня, що підтверджується фотографіями, які зроблені під час рейду 23 вересня 2015 року. Інші факти порушень природоохоронного законодавства зафіксовані актами спільних комісій працівників Краснолуцької сільської ради та РЛП «Гадяцький» з одночасною фотофіксацією.

        На даний час триває судова тяганина, в якій адміністрація парку втрачає свої позиції через те, що протоколи про адміністративні правопорушення були складені на голову сімейства – Красюка Григорія Сергійовича. Але даний суб’єкт господарювання апелює до суду, що, мовляв, корови належать не йому, а дружині – Красюк Марії Миколаївні.
        На жаль, ані виїзні комісії з фотофіксацією, ні судовий процес не змусили сімейство припинити порушення вимог чинного законодавства на території об’єкту природно-заповідного фонду та отримати відповідні дозвільні документи.

Заступник диретора Департаменту
Ткаченко О.П.

 

Попередня сторінка