Засідання постійно діючої Комісії обласної державної адміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів

      Провели перше в цьому році засідання постійно діючої Комісії обласної державної адміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів під головуванням першого заступника начальника обласної військової адміністрації Богдана Корольчука.
     Захід, організований Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського, проходив в стінах Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського.
     Розглянули три питання:
     1. Про стан системи управління відходами на території Полтавської області.
     2. Про дотримання природоохоронного законодавства у сфері лісового господарства.
     3. Про виконання доручень постійно діючої Комісії обласної державної адміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів з питання наслідків забруднення річки Псел.
     По першому питанню порядку денного директор Департаменту екології та природних ресурсів облвійськадміністрації Сергій Олейніков доповів про те, що однією з найгостріших екологічних проблем у Полтавській області залишаються питання, що пов’язані з побутовими відходами: їх утворення, накопичення, відсутність належного рівня переробки, переважне видалення відходів, зокрема на несанкціоновані сміттєзвалища.
     Наразі триває процес уточнення інформації від територіальних громад стосовно наявних сміттєзвалищ – їх кількості, наповненості та, що головне –законності.
     Сергій Олексійович в своїй доповіді наголосив, що після набуття чинності Закону України «Про управління відходами» територіальним громадам області необхідно:
     1) провести інвентаризацію сміттєзвалищ з метою прийняття рішення про подальшу їх експлуатацію (функціонування чи закриття);
     2) поетапно закрити сміттєзвалища, що не відповідають вимогам чинного законодавства;
     3) відновити земельні ділянки після припинення експлуатації сміттєзвалищ (рекультивація);
     4) забезпечити ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ;
     5) забезпечити функціонування об’єктів інфраструктури управління відходами;
     6) забезпечити належне функціонування інспекцій з благоустрою;
     7) забезпечити залучення іноземних інвестицій у сфері поводження із відходами.
     Стосовно другого питання порядку денного заступник начальника Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Олег Парфеня зазначив, що у Полтавській області обліковується 288 тис. га земель лісового фонду. В області не надано у власність та користування близько 28 тис. га лісів та інших лісовкритих площ, у тому числі 15,1 тис. га полезахисних лісових смуг. Ці насадження потерпають від незаконних рубок та перебувають у незадовільному стані.
     Протягом 2023 року виявлено 311 випадків незаконних порубів, орієнтовний об’єм порубів склав 1160 м3. Заподіяно шкоди на суму орієнтовно 31673,4 тис. грн.
     При розгляді третього питання порядку денного представники Державної екологічної інспекції Центрального округу, Полтавської обласної прокуратури та Головного управління Національної поліції в Полтавській області звітували про хід виконання доручень, даних на попередніх засіданнях постійно діючої Комісії, зокрема, стосовно забруднення річки Псел в липні минулого року.
     За результатами засідання Комісії надано відповідні доручення та рекомендації.


Відділ організаційної роботи, звітності та зв'язків з громадськістю

 

Попередня сторінка