Додаток 2
до рішення сесії
Полтавської обласної ради
шостого скликання
від 01.07.2014 року

    
    ПОРЯДОК
    видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Полтавської області (далі
Порядок 2)

    1.Порядок 2 визначає процедуру видачі суб’єктам господарювання – юридичним особам та фізичним особам-підприємцям (далі – суб’єкти господарювання, природокористувачі) дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Полтавської області (далі – Дозвіл) у природоохоронних, науково-дослідних, оздоровчих, рекреаційних, освітньо-виховних цілях, для потреб моніторингу навколишнього природного середовища, а також заготівлю лікарських та інших цінних рослин, їх плодів, соків, деревної зелені, сіна, випасання худоби та інших видів тварин (птиці), використання орних земель та інших видів використання, які не суперечать цільовому призначенню територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення (далі – ПЗФ), встановленим вимогам щодо охорони, відтворення та використання їх природних комплексів та окремих об’єктів, за винятком використання корисних копалин місцевого значення, природних ресурсів загальнодержавного значення, видів тварин і рослин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними, або такими, що перебувають під загрозою зникнення на території Полтавської області (регіонально рідкісні), рослинних угруповань, що занесені до Зеленої книги України, а також Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах.

    2.Дозвіл є документом, який засвідчує право природокористувача здійснювати спеціальне використання природних ресурсів у межах території чи об’єкту ПЗФ в обсягах, визначених у затвердженому ліміті на використання природних ресурсів у межах цієї території чи об’єкту ПЗФ (далі – ліміт).


    3.Відповідно до пункту 36 статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та статті 9-1 Закону України „Про природно-заповідний фонд України” Дозвіл видається протягом місяця з дня одержання від суб’єкта господарювання заяви про його видачу відповідною місцевою (міською, селищною, сільською) радою (далі – місцева рада), на території якої знаходяться природні ресурси, крім дозволів на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубних та лісових квитків), видача яких згідно з пунктом 1 Положення про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.1992 № 459 (із змінами), здійснюється органами лісового господарства відповідно до Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів (постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 „Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів”).


    4.Для отримання Дозволу природокористувач подає до відповідного дозвільного центру за місцем розташування території чи об’єкта ПЗФ заяву за формою, встановленою постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2005 № 1176 „Про затвердження форми заяви на одержання суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою документів дозвільного характеру” (далі – заява) разом з копією затвердженого в установленому порядку ліміту. У заяві зазначається назва території чи об’єкту ПЗФ, у межах яких планується здійснення спеціального використання природних ресурсів, підприємство, установа чи організація, у віданні яких перебуває територія чи об’єкт ПЗФ або їх частина (далі – землевласник чи землекористувач), вид використання, конкретні ділянки, на яких передбачається використання природних ресурсів, обсяги та терміни використання.
    Матеріали щодо видачі Дозволу з дозвільного центру передаються до відповідної місцевої ради, уповноваженої його видавати.

    5.Місцева рада розглядає та приймає на пленарних засіданнях рішення щодо видачі Дозволу протягом місяця з дня одержання від суб’єкта господарювання відповідної заяви або повертає йому документи з письмовим поясненням підстави для відмови у видачі Дозволу.
    Проект рішення місцевої ради про видачу Дозволу готується на підставі ліміту, затвердженого Департаментом з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації (далі – Департамент).
    Позитивне рішення місцевої ради є підставою для видачі Дозволу (за формою, встановленою у додатку 1 до Порядку 2).
    Видача Дозволів здійснюється на безоплатній основі. Будь-які виправлення в Дозволі забороняються.
    Дозвіл видається у трьох примірниках. Один з примірників Дозволу через дозвільний центр видається природокористувачу, другий – направляється Департаменту, третій залишається в місцевій раді.

    6. Підставою для відмови у видачі Дозволу є:
    1) відсутність затвердженого у встановленому законодавством порядку ліміту;
    2) порушення умов природокористування та режиму території або об’єкту ПЗФ;     

    3) подання суб’єктом господарювання неповного пакета документів, перелік яких встановлений Порядком 2;
    4) виявлення в документах, поданих суб’єктом господарювання, недостовірних відомостей;
    5) негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі Дозволу.


    7.У разі усунення суб’єктом господарювання причин, що стали підставою для відмови у видачі Дозволу, місцева рада у п’ятиденний термін з дня отримання відповідної заяви суб’єкта господарювання, документів, необхідних для видачі Дозволу, повторно розглядає заяву про видачу Дозволу з пакетом документів, які засвідчують усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі Дозволу.
    При повторному розгляді документів не допускається відмова у видачі Дозволу з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику (за винятком причин, що стали підставою для попередньої відмови).

    8.Строк дії Дозволу не може бути більшим ніж строк використання певного виду природного ресурсу, встановленого у відповідному ліміті.

    9.Дозвіл може бути анульований місцевою радою, яка його видала, у разі:
    1) звернення суб’єкта господарювання із заявою про анулювання Дозволу;
    2) припинення існування юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення або ліквідація) чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, яка отримала Дозвіл;
    3) різкого погіршення стану навколишнього природного середовища внаслідок природокористування;
    4) порушення умов природокористування та режиму території ПЗФ;
    5) встановлення факту надання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації.


    10.Підставами для переоформлення дозволу є:
    1) зміна найменування суб’єкта господарювання – юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи – підприємця;
    2) зміна місцезнаходження суб’єкта господарювання.


    11.У разі виникнення підстав для переоформлення Дозволу суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня настання таких підстав подати дозвільному органу заяву про переоформлення Дозволу разом з Дозволом, що підлягає переоформленню.


    12.Дозвільний орган протягом двох робочих днів з дня одержання заяви про переоформлення Дозволу та документів, що додаються до неї, видає переоформлений на новому бланку (за формою, встановленою у додатку 2 до Порядку 2), Дозвіл з урахуванням змін, зазначених у заяві про його переоформлення.
    Строк дії переоформленого Дозволу не може перевищувати строк дії Дозволу, що переоформлявся.
    Не переоформлений в установлений строк Дозвіл є недійсним.

    13.У разі переоформлення Дозволу місцева рада приймає рішення про визнання недійсним Дозволу, що був переоформлений, з внесенням відповідних змін до реєстру дозволів.

    14.Підставами для видачі дубліката Дозволу є:
  - втрата Дозволу;
  - пошкодження Дозволу.


    У разі втрати Дозволу суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня настання такої підстави подати дозвільному органу заяву про видачу дублікату Дозволу.
    У разі, якщо бланк Дозволу непридатний для використання внаслідок його пошкодження, суб’єкт господарювання подає дозвільному органу заяву про видачу дублікату Дозволу та непридатний для використання Дозвіл.
    Строк дії дублікату Дозволу не може перевищувати строку дії, зазначеного у втраченому або пошкодженому Дозволі.
    До отримання дублікату Дозволу суб’єкт господарювання, який подав заяву та відповідні документи для його видачі, провадить свою діяльність на підставі копії заяви про видачу дублікату Дозволу, зареєстрованої дозвільним органом.
    Дозвільний орган зобов’язаний протягом двох робочих днів з дня одержання заяви про видачу дублікату Дозволу надати суб’єкту господарювання дублікат Дозволу за формою, встановленою у додатку 2 до Порядку 2, замість втраченого або пошкодженого.

    15.Природокористування в межах територій та об’єктів ПЗФ, на підставі виданих місцевими радами Дозволів, здійснюється суб’єктами господарювання, природокористувачами з дотриманням вимог існуючих нормативних актів щодо використання відповідних природних ресурсів без порушення встановленого режиму охорони територій та об’єктів ПЗФ із забезпеченням дотримання вимог правил протипожежної безпеки.

    16.Суб’єкт господарювання, природокористувач звітується про фактичне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів ПЗФ за звітний період перед місцевою радою у строк до 10 січня року, наступного за роком природокористування.

    17.Місцеві ради та лісокористувачі звітуються щодо фактичного використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів ПЗФ за звітний період перед Департаментом у строк до 15 січня року, наступного за роком використання лімітів та природокористування.

    18.У разі внесення змін, доповнень чи інших норм до існуючого законодавства, при розгляді питань щодо використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів ПЗФ, місцеві ради та лісокористувачі керуються цими актами відповідно до законодавства.

Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради
І.А. Дудка

 

Попередня сторінка