Міжнародний день птахів

        Щороку 1 квітня відзначається Міжнародний день птахів.
      Це свято проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера ” і не випадково саме в квітні. Адже 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Вперше цей день став відзначатися в Сполучених Штатах Америки.
       З часу запровадження Дня птахів список пернатих, що зникають, стрімко поповнюється – на Землі вже зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. 87 видів птахів в Україні занесені до Червоної книги України. На Полтавщині 50 видів птахів є рідкісними або такими, що постійно або тимчасово перебувають під загрозою зникнення в природних умовах, а такі, як: тетерук, кречітка, дупель, соловей західний, очеретянки середземноморська та тонкодзьоба, взагалі вважаються зниклими – це види, про які після неодноразових пошуків, проведених у типових місцевостях або інших відомих та можливих місцях поширення, відсутня будь-яка інформація про їх існування у дикій природі.
        Птахи є особливою групою тваринного світу, багато видів якої легко побачити, чи почути їх спів не тільки в дикій природі, але й в населених пунктах і навіть на власному подвір’ї. Вони приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням, граційним польотом, цікавою поведінкою. Вони являються справжніми помічниками і друзями людини. Знищуючи велику кількість шкідників сільського і лісового господарства, птахи зберігають для людей врожаї садів, полів, городів.
        Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації закликає всіх не бути байдужими – зробити шпаківню, підгодовувати птахів взимку, влаштувати штучні гнізда, адже нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю.

провідний спеціаліст відділу експертизи, моніторингу та зв`язків з громадськістю, секретар Громадської екологічної ради
Лебідь І.В.

 

Попередня сторінка