25 серпня вступає заборона на ловлю раків!

       З 25 серпня по 30 вересня починається період другої линьки раків, у зв’язку з чим забороняється їхнє добування.

       Під час линьки раки скидають свій старий панцирний покрив, поки новий покрив не затвердіє – раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже тоді вони стають малорухливими.

       Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, лов раків заборонений у нерестовий період, під час линьки та виношування ікри; у темну пору доби із застосуванням підсвічування.

       За вилов раків протягом заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді стягнення штрафів (ч. 4 ст. 85 КУпАП – від 34 до 680 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів. Залежно від ступеню завданих збитків, передбачена і кримінальна відповідальність – штраф від 1700 до 6800 грн або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

       Зазначимо, що рак широкопалий (клас – Ракоподібні, ряд – Десятиногі) занесений до Червоної книги України та додатку ІІІ Бернської Конвенції. Чисельність даного виду незначна. Причини зміни чисельності – різні прояви антропогенного впливу (евтрифікація водойм, збіднення води на кисень, забруднення річок пестицидами, замулення тощо) та пряме знищення людиною.

Заступник директора Департаменту
О.П. Ткаченко

 

Попередня сторінка