Дотримуйтесь правил пожежної безпеки в природних екосистемах!

      У зв’язку з настанням літнього періоду, підвищенням температури навколишнього середовища, щорічно відзначається збільшення кількості пожеж. Як правило, у цей період відбувається несанкціоноване спалювання сухої трави, сміття та залишення не погашеного вогнища.
     З метою недопущення трагедії слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:
     — Не кидайте НЕ загашені недопалки та сірники в траву;
     — Не розводьте багаття поблизу в лісопаркових зонах;
     — Не залишайте кинутими на пляшки, бите скло, які перетворюючись на сонці в лінзу, концентрує сонячні промені до спонтанного загоряння знаходиться під нею трави.
     Що робити, якщо ви опинилися в зоні пожежі:
     1. Відчувши запах диму або виявивши пожежу, з’ясуйте, що горить, на якій площі, яка небезпека поширення пожежі. Про те, що трапилося повідомте пожежну охорону за телефоном 101 або 112. Оцініть ситуацію, чи варто намагатися загасити вогонь самостійно або краще поспішити за допомогою.
     2. Вийшовши на відкритий простір, дихайте повітрям біля землі — там він менш задимлений, рот і ніс прикрийте ватно-марлевою пов’язкою або ганчіркою.
     3. Найбільш прості способи гасіння: залити вогонь водою з найближчого водоймища, засипати піском або нанести різкі ковзаючі удари по кромці вогню зеленими гілками з відкиданням вугілля на вигорілий площі.
     ПАМ’ЯТАЙТЕ, що невміле поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків. Особи, винні в порушенні правил пожежної безпеки, в залежності від характеру порушень та їх наслідків, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність.


КУ ПЗФ РЛП "Кременчуцькі плавні" Полтавської обласної ради

 

Попередня сторінка