Громадське обговорення в процесі оцінки впливу на довкілля

    З 2017 року розпочинати господарську діяльність (законом чітко визначено перелік видів) без проведення оцінки впливу на довкілля заборонено! При цьому одним із етапів процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) є комунікація з громадськістю. Це вперше законодавством передбачено таку активну участь громадськості в ухвалені рішень.
    Громадське обговорення проводиться з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності. Громадськість має право подавати будь-які письмові зауваження чи пропозиції, які на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування.
    Громадське обговорення відбувається у формі громадських слухань та у формі збору письмових коментарів.
    Мета громадських слухань – поінформувати громадськість про плановану діяльність і її наслідки, надати відповіді на запитання громадськості, а також зібрати від громадськості будь-які зауваження та пропозиції щодо планованої діяльності.

    І ще один дуже важливий момент – брати участь у громадських слуханнях можуть будь-які представники громадськості незалежно від відстані проживання до місця розміщення планованої діяльності, місця реєстрації чи будь-яких інших факторів. Український законодавець свідомо надав права на участь у процедурі ОВД будь-якій фізичній чи юридичній особі, не встановлюючи жодних спеціальних критеріїв, яким би така особа мала відповідати.
    Усі зауваження, отримані від громадськості, як ті, що надавалися письмово, так і в процесі громадських слухань, обов’язково розглядаються уповноваженим органом (Міністерством енергетики та захисту довкілля України чи Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації) та враховуються чи обґрунтовано відхиляються.

    Так, в межах своїх повноважень, фахівці Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації 2 грудня 2019 року в конференц-залі готелю Київ (м. Полтава, вул.Сінна, 2/49, 3 поверх) проводили громадське слухання звіту з оцінки впливу на довкілля з планованої діяльності «Реконструкція ТДПУ Матешівсько-Легейдівської площі з влаштуванням підземного газопроводу-підключення. Влаштування гирла свердловин №№ 12, 21, 22, 29, 37, 51, 101, 109, 110, 115, 116, 117, 121, 129 Радченківського родовища».

    Наступні громадські слухання в рамках процедури ОВД, організовані Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації відбудуться 6 грудня 2019 року в приміщенні Будинку культури сел. Базилівщина Машівського району (вул. Незалежності, 40, сел. Базилівщина, Машівський район) з таких питань:
    - о 10 годині «Громадське обговорення звіту з оцінку впливу на довкілля з планованої діяльності «Зміни технологічного регламенту на експлуатацію УСК ТЦСК: впровадження системи очищення скрапленого вуглеводневого газу від сірковмісних сполук»
    - об 11 годині «Громадське обговорення звіту з оцінку впливу на довкілля з планованої діяльності «Реконструкція тимчасового пункту відпуску нафтопродуктів для встановлення додаткових місць прийому нафти, суміші легких вуглеводнів (СЛВ) та відвантаження бензину, дизельного палива в автоцистерни».

    Запрошуємо усіх бажаючих відвідати громадські слухання, ознайомитися із описом планованої діяльності, оцінкою очікуваної шкоди довкіллю, описом виправданих альтернатив, описом поточного стану довкілля та соціально-економічним впливом. Ви зможете запитати про все, що вас цікавить та внести свої пропозиції та побажання, котрі обов’язково будуть враховані.

Директор Департаменту М. БРИКУЛЬСЬКИЙ

 

Попередня сторінка