Спалювання стерні призводить до збіднення вмісту гумусу в ґрунті!

   На Полтавщині завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

    З цього приводу Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації звертається до усіх аграріїв регіону з проханням утриматися від спалювання стерні після завершення збирання сільськогосподарських культур!
    Зауважимо, що на сьогоднішній день дуже гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж в природних екосистемах, що виникають внаслідок спалювання сухостою, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття.
    Незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю на полях спалюється стерня або солома після збирання врожаю, що призводить до збіднення вмісту гумусу в ґрунті, знищення біорізноманіття, тваринного світу, виникає загроза виникнення пожеж в полезахисних лісових смугах, лісах, а іноді й травмування або загибелі людей.
    При спалюванні стерні, соломи і пожнивних залишків згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, внаслідок чого знижується біологічна активність ґрунту. Разом із стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур`яни.

Спалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, приносить значну шкоду навколишньому середовищу!


Провідний спеціаліст відділу організаційної роботи, моніторингу та зв`язків з громадськістю

І. ЛЕБІДЬ

 

Попередня сторінка