Розвиток екологічного туризму на Полтавщині

     Відповідно до Стратегії розвитку туризму та курортів на період до 2026 року в межах національних природних парків (а на Полтавщині таких два – НПП «Нижньосульський» та НПП «Пирятинський» передбачено створення та облаштування рекреаційних пунктів.

     На даний момент національний природний парк «Нижньосульський» уже має 31 рекреаційний пункт, 2 екостежини (загальною протяжністю 5 км), 2 екоосвітні класи, 1 візит-центр та музейну кімнату.
     Більш детальну інформацію можна знайти на сайті https://nppns.at.ua, а якщо виникнуть питання стосовно діяльності парку – телефонуйте (05357) 92-5-17, або пишіть листи npp-ns@ukr.net

     На території національного природного парку «Пирятинський» зараз облаштовано 11 рекреаційних пунктів ( всього 26 об’єктів), а цього року передбачено створення та облаштування ще 2 нових.
     Адміністрація парку організовує оглядові екскурсії, прогулянки на конях, риболовлю, майстер-класи з писанкарства, вишивання, виготовлення ляльки-мотанки та виробів із сіна, ковальства тощо.
     Більше цікавого – на сайті http://www.npp-p.org.ua, та телефоном - (05358) 3-23-86, або поштою parkpyr@meta.ua.

     Водночас, для підвищення іміджу України, зростання туристичного потоку до області та держави в цілому, закріплення її на державному та світовому туристичному ринку Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміеістрації рекомендував адміністраціям регіональних ландшафтних парків області також реалізувати заходи зі створення нових рекреаційних пунктів.

     Так, на території РЛП «Нижньоворсклянський» із 2007 року функціонує адміністративно-науковий центр парку. На його території та в суміжній зоні регульованої рекреації розроблені екологічні маршрути (оглядові, навчальні, рекреаційні, еколого-туристичні), які функціонують за типом екологічних стежок і використовуються для роботи із різними групами відвідувачів, зокрема учнівською та студентською молоддю. На території центру функціонує Музей природи, дендропарк із екзотичними та інтродукованими представниками дендрофлори, фруктовий сад, літні будиночки та інші елементи інфраструктури для екологічного перебування.

Заступник
директора Департаменту

О.П. Ткаченко

 

Попередня сторінка