Українське та європейське законодавство у сфері управління відходами

      Як гармонізувати українське законодавство з європейським у сфері управління відходами: продовжується технічний багатовимірний діалог Україна-ЄС.
     Про поточний стан імплементації європейських норм в Україні, нові тенденції у регулюванні, які планує запроваджувати Євросоюз, та обмін досвідом говорили під час другого технічного діалогу між Міндовкіллям та Генеральним директоратом Європейської комісії з питань навколишнього середовища (DG ENVI).
     Такі технічні діалоги запроваджені вперше за всю історію співпраці України та Єврокомісії і спрямовані на пришвидшення адаптації українського довкіллєвого законодавства до європейського. Комунікація здійснюється в рамках платформи EU-Ukraine PHOENIX Dialogues.
     “Розуміємо, що євроінтеграція має проходити як на нормативному, так і практичному рівнях. Недостатньо просто прийняти законодавство. Закладені у ньому механізми мають працювати. Тому ставимо перед собою низку завдань - наприклад, створити умови для розбудови сміттєобробної інфраструктури, щоб приватний інвестор був зацікавлений зайти в сектор”, - наголосив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко.
     За його словами, будівництво таких інфраструктурних об’єктів є одним з великих кейсів України, який був представлений на Конференції з відновлення у Лондоні.
     “Нам також важливо вже сьогодні “тримати руку на пульсі” та розуміти подальші тенденції у регулюванні сфери управління відходами в ЄС, які дискусії точаться серед країн, які зміни розглядаються. Це потрібно, щоб вже зараз закладати подібні кроки у свій євроінтеграційний шлях”, зазначив Євгеній Федоренко.
     - економічних стимулів та моделей залучення інвесторів для будівництва сміттєпереробних об’єктів;
     - впровадження принципу розширеної відповідальності виробника;
     - механізмів заміщення одноразових пластикових виробів альтернативами тощо.
     Запропоновано проведення спільної роботи для гармонізації українського законодавства із законодавством ЄС в частині транскордонного перевезення відходів.
     Україні також є чим поділитися із європейськими колегами. Так, Єврокомісію зацікавив досвід нашої країни у диджиталізації сфери, а саме створення відповідної інформаційної системи.
     Нагадаємо, початок двосторонніх консультацій між Європейською комісією та Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України був анонсований ще у лютому поточного року на спільному брифінгу Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Комісара ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства.
     Перший технічний діалог щодо імплементації водного законодавства ЄС відбувся у квітні поточного року.


Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

 

Попередня сторінка