Набирає чинності заборона на вилов річкових раків

      Увага! Розпочинається друга линька раків!
     Терміни заборони на вилов: з 15 серпня по 30 вересня 2023 року
     Річковий рак дуже цікавий мешканець водойм. У пошуках їжі рак повільно повзає по дну, рухаючи своїми довгими вусами, за допомогою 4-х пар ходильних ніг, а свої довгі кінцівки, озброєні клешнями, тримає напоготові у піднятому положенні і хапає ними здобич. В разі небезпеки рак повзе назад, відштовхуючись клешнями, різкими рухами підгинає під себе членисте черевце і завдяки цьому пливе у зворотньому напрямку.
     Харчується рак вельми своєрідно. Заволодівши здобиччю, він не заковтує її негайно ж, а смакує їжу, відкушуючи від неї по крихітному шматочку, не поспішаючи, відправляє його в рот. Тому на процес споживання корму у рака йде досить багато часу. Іноді для того, щоб проковтнути комаху середньої величини, цьому гурману потрібно 2-3 хв.
     Раки всеїдні. Хоча в своєму раціоні вони віддають перевагу рослинному корму, часом їм доводиться задовольнятися поїданням дрібних донних тварин, молюсків, личинок комах, черв'яків.
     Найближчим часом розпочнеться дуже важливий період у житті раків – їх друга линька. У цей час відбувається заміна всього хітинового покриву, що прикриває тіло рака, а також оновлюються зябра та травна система. Молоді особини на першому і другому році життя змінюють свій панцир набагато частіше. Це пов'язано зі зростанням раків.
     Линяють раки не у норах і укриттях, а на відкритому просторі, тому в цей період рак, що линяє, стає досить вразливим, малорухливим і може стати легкою здобиччю, якщо не встигне швидко сховатися.
     Просимо бути відповідальними та не нехтувати забороною на вилов раків, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у наших водоймах!
     Бережіть себе та дбайте про природу!


КУ ПЗФ РЛП "Кременчуцькі плавні" Полтавської обласної ради

 

Попередня сторінка