Звіт тимчасово виконувача обов’язків директора Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Віталія Олійника про виконання покладених на структурний підрозділ завдань та плани роботи на 2022 рік

      14 лютого 2022 року, на апаратній нараді у т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Дмитра Луніна представлено Звіт тимчасово виконувача обов’язків директора Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Віталія Олійника про виконання покладених на структурний підрозділ завдань та плани роботи на 2022 рік відповідно до статті 42 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”.
    Т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Олійник повідомив, що з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області торік профінансували 63 природоохоронні заходи.
    Зокрема, 35 мільйонів 789 тисяч гривень спрямували на 10 заходів з охорони і раціонального використання водних ресурсів, 1 мільйон 357 тисяч гривень – на 11 заходів з охорони і раціонального використання природних рослинних ресурсів, 15 мільйонів 192 тисячі гривень – на 12 заходів зі збереження природно-заповідного фонду, 31 мільйон 808 тисяч гривень – на 4 заходи з раціонального використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів, 206 тисяч гривень – на 3 заходи з охорони і раціонального використання ресурсів тваринного світу, 6 мільйонів 228 тисяч гривень – на 23 заходи у сфері охорони навколишнього природного середовища, зокрема проведення наукових досліджень, екологічної освіти та пропаганди.
    Торік розпочали роботу з оновлення Порядку планування й фінансування природоохоронних заходів з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області й Положення про фонд.
    «За рахунок коштів фонду розроблені 14 проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду, 7 проєктів створення нових територій ПЗФ загальною площею 784 гектари й 16 проєктів розширення меж існуючих об’єктів та територій ПЗФ загальною площею 3839 гектарів, – розповів Віталій Олійник. – За рахунок коштів фонду створені й проєкти організації території регіональних ландшафтних парків «Кременчуцькі плавні» і «Диканський». По першому документація вже затверджена обласною радою, по другому проєкт винесуть на розгляд на сесії облради».
    Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков наголосив, що проєкт організації території – це програмний стратегічний документ, за яким розвивається будь-який об’єкт ПЗФ. Акцентував на важливості взаємодії з громадами у питаннях розширення меж і переліку об’єктів ПЗФ на Полтавщині.
    «Збільшення площ природно-заповідного фонду – завдання, передбачене у Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки. У цьому напрямі Департамент активно працює. Досягнути результату можливо тільки за підтримки і взаємодії з територіальними громадами, які надають свої пропозиції щодо створення чи розширення меж наявних об’єктів ПЗФ», – сказав Євген Греков.
    Віталій Олійник також поінформував, що торік із території області на утилізацію вивезли 61,83 т непридатних хімічних засобів захисту рослин. Ці роботи включили в минулому році до переліку природоохоронних заходів й профінансували з обласного екофонду. За інформацією територіальних громад, залишилося близько 64 т таких відходів у Лубенському та Миргородському районах, тож роботу з їх вивезення продовжать і цьогоріч.
    За словами очільника Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, на фінансування з обласного екофонду в поточному році вже надійшли 169 запитів на 483 мільйони 559 тисяч гривень. За інформацією Департаменту фінансів ОДА, прогнозована сума фонду в 2022-му становитиме 106 мільйонів 797 тисяч гривень.
    «Нині працюємо над формуванням переліку заходів і винесемо його на затвердження сесії обласної ради. Крім того, цього року плануємо встановити межі 97 територій та об’єктів ПЗФ загальною площею 13 596 гектарів», – додав Віталій Олійник.
    Поінформував, що на розгляд депутатського корпусу представлять і проєкти Регіональної схеми формування екологічної мережі Полтавської області, Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на 2022-2026 роки для зони «Полтавська» та Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2022-2027 роки («Довкілля-2027»).


Відділ організаційної роботи, звітності та зв'язків з громадськістю


 

Попередня сторінка