ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ЕКОЛОГІЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ПОЛТАВЩИНИ!

      04 березня 2022 року об 11 годині на платформі ZOOM відбудеться Координаційна зустріч громадських екологічних організацій з керівництвом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
    Організатори зустрічі – Національна екологічна рада України та Міндовкілля.
    Join Zoom Meeting
    https://us02web.zoom.us/j/88022989711...
    Meeting ID: 880 2298 9711
    Passcode: 300562

    Військова російська агресія за останні кілька днів принесла в Україну страшні руйнування, поранення і загибель сотень військовослужбовців та мирних мешканців міст і сіл в різних куточках нашої держави.
    Російські окупанти в ході війни спричиняють техногенні катастрофи. Вони вже обстріляли ракетами та спричинили пожежу на нафтобазах у Василькові, Охтирці, Чернігові. Підірвали газопровід у Харкові. Захоплення Чорнобильської АЕС, спроби захопити інші атомні станції, обстріли та руйнування об’єктів військової та критичної інфраструктури, екологічно небезпечних підприємств, де розміщуються хімічні речовини та промислові відходи – це реалії і загрози транскордонного масштабу.
    Дії керівництва російської федерації, російських військових та інших осіб кваліфікуються відповідно до міжнародного права як геноцид, військових злочинах та злочинах проти людяності, в тому числі, злочинів проти довкілля.
    Щодня загострюється екологічна ситуація і на порядку денному постають питання:
    – потенційних загроз та наслідків руйнування об’єктів військової та критичної інфраструктури, екологічно небезпечних підприємств;
    – проблеми поводження з відходами, небезпечними хімічними речовинами та об’єктами;
    – стану водних ресурсів та проблем водопостачання;
    – забруднення ґрунтів, порушення ландшафтів, природоохоронних об’єктів та територій; ризиків небезпечних техногенних змін екологічного стану зони впливу Чорнобильської АЕС та локальних підвищень радіаційного фону;
    – ускладнення санітарно- епідеміологічної ситуації, наслідки для життя та здоров’я людей.
    Ці та інші проблеми обговорювали на засіданні національної відеоконференції «Екологічні загрози та ризики для довкілля, життя та здоров’я людей від російської військової агресії», яка відбулась 28 лютого за участі представників міністерств і відомств, органів місцевого самоврядування, промислових підприємств, міжнародних організацій, депутатів різних рівнів, експертів з питань охорони довкілля та екологічної безпеки, науковців, громадських активістів, представників ЗМІ.
    Учасники конференції звернулись до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з пропозицією об’єднати зусилля щодо створення та впровадження уніфікованого алгоритму дій з фіксації злочинів російських окупантів проти довкілля.
    Міністерство вже розробило програмне забезпечення для збирання, оброблення та формування відповідних матеріалів для подання до Міжнародного кримінального суду щодо розслідування та переслідування російських військових, керівництва російської федерації та інших осіб, звинувачених у геноциді, військових злочинах та злочинах проти людяності, в тому числі, злочинів проти довкілля.
    Департамент екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації закликає громадські екологічні організації області приєднатися до координаційної зустрічі.


Відділ організаційної роботи, звітності та зв'язків з громадськістю


 

Попередня сторінка