УВАГА! НАГАДУЄМО ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ ПРО ВІДХОДИ за 2019 рік!

   Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації (далі – Департамент) нагадує, що суб’єкти господарювання, діяльність яких призводить до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, щороку подають декларацію про відходи (далі – декларація) за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми».

    Декларація подається один раз на рік одночасно в паперовій та електронній формі до центру надання адміністративних послуг або через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами (http://e-eco.gov.ua/), до 20 лютого року, що настає за звітним (тобто, до 20 лютого 2020 року подаються декларації за 2019 рік)

    Звертаємо увагу, що подання декларації про відходи через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами значно зменшує кількість затраченого часу та дозволяє подати її у будь-якому місці, у зручний для суб’єкта господарювання час, без обмеження протягом 2020 року.

    Станом на 22 січня 2020 року по Полтавській області через зазначену електронну систему подали декларації за 2019 рік 32 суб’єкта господарювання ( у 2019 році подано 223 декларації за 2018 рік). Зазначимо, що Департамент разом з райдержадміністраціями та органами місцевого самоврядування, а також на підставі інформації Головного управління статистики у Полтавській області, визначив перелік об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів та власників місць видалення відходів, які повинні розробити відповідні документи з подальшим включенням до реєстрів у 2020 році. Так, перелік об’єктів утворення відходів збільшений до 958 (242 станом на 02.02.2019) об’єктів. Відповідні переліки розміщено на сайті Департаменту в рубриці "Адміністративні послуги, дозвільно-погоджувана діяльність".
    З покроковою інструкцією щодо подачі електронної декларації про відходи можна ознайомитися за посиланням: http://e-eco.gov.ua/.
    Розпочати роботу необхідно з проведення інвентаризації утворених відходів, складання технічного паспорту відходів та визначення показника загального утворення відходів (Пзув), який є критерієм подачі декларації про відходи. Для цього необхідно скористатися калькулятором, який знаходиться на головній сторінці сервісу. Якщо розмір Пзув виявився від 50 до 1000, необхідно продовжити роботу натиснувши «Подати декларацію про відходи», якщо Пзув менше 50 – декларація не подається.
    Перед тим, як розпочати процес подачі декларації про відходи необхідно впевнитись, що проведено всі попередні розрахунки для заповнення декларації та отримано ключі для накладання електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП). Як отримати ЕЦП можна дізнатися на головній сторінці сервісу за посиланням http://e-eco.gov.ua.

    Звертаємо увагу, що пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів Україні від 18.02.2016 № 118 визначено, що якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, які провадять свою діяльність у різних регіонах (у межах певної адміністративно-територіальної одиниці) України, такий суб’єкт господарювання подає декларацію за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом.

    Відповідно до роз’яснень Мінекоенерго України, реєстрація декларацій здійснюється по кожній філії або іншому відокремленому підрозділу окремо, але із введенням коду КОАТУУ за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом та у «назва суб’єкта господарювання» зазначається юридична особа, а поряд у дужках – найменування філії або іншого відокремленого підрозділу.
    Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації радить суб’єктам господарювання не чекати перевірок від контролюючих органів, а ознайомитися з переліком об’єктів утворення відходів на сайті Департаменту, подати декларацію, дотримуватися норм екологічного законодавства та впроваджувати дружні до довкілля технології.

Директор Департаменту М. БРИКУЛЬСЬКИЙ

 

Попередня сторінка