Міжнародний день біологічного різноманіття

      Сьогодні – Міжнародний день біологічного різноманіття.
    Мета цієї дати в екологічному календарі – закликати людей до збереження флори й фауни. Кожен живий організм – частина екосистеми. Будь-яка зміна в життєдіяльності виду призводить до порушень екосистеми та харчових ланцюгів інших видів, зокрема й людини. Одна частинка ланцюга випадає – деградує вся система.
    Україна – середовище життя близько 74,000 видів флори та фауни. російські окупанти намагаються знищити Україну і цим ставлять під загрозу більш як третину біорізноманіття Європи. Саме на лоні природи здебільшого відбуваються бойові дії. Як наслідок з початку війни під загрозою знищення знаходяться 16 водно-болотних угідь міжнародного значення площею близько 600 тисяч гектарів, 900 об'єктів природно-заповідного фонду, 160 територій Смарагдової мережі, численні лісові та степові пожежі тощо.
    Біорізноманіття – це фундамент фізичного та духовного здоров'я будь-якої нації. Руйнуючи наше довкілля, вороги знищують фундамент нашої держави – і прекрасно це усвідомлюють.
    Тема Міжнародного дня біологічного різноманіття у 2023 році – «Від угоди до дії: відновимо біорізноманіття». Гасло просуває ідею, що тепер на глобальному рівні людина повинна реалізувати всі заходи, передбачені Угодою ООН про біорізноманіття, до 2030 року. Тільки так ми можемо отримати захищене і стійке біологічне різноманіття. Це основний меседж Конвенції про біологічне різноманіття – ключового міжнародного інструменту сталого розвитку біорізноманіття.


Відділ організаційної роботи, звітності та зв'язків з громадськістю

 

Попередня сторінка