За участі міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук у Житомирі відбувся форум «Лісові ресурси: сучасні виклики та перспективи». У режимі онлайн до заходу долучилися т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут, директор Департаменту екології та природних ресурсів ПОВА Сергій Олейніков і начальник Слобожанського лісового офісу державного спеціалізованого підприємства «Ліси України» Іван Гришко.
У межах форуму учасники обговорили стан, виклики та перспективи галузі, питання лісових ресурсів, біржової торгівлі деревиною та інтеграції міжнародних стандартів FSC-сертифікації. Захід став платформою для обміну досвідом та пошуку шляхів вирішення нагальних проблем лісової галузі.
«Ліс – одна з найважливіших екосистем. Маємо дбати про його збереження та стале використання. Цей форум є важливим кроком на шляху до розвитку ефективного лісового господарства. Адже в нашій області деревопереробники часто зіштовхуються зі складнощами. Докладаємо зусиль, аби у співпраці з підприємцями вирішувати труднощі. Працюємо, щоб забезпечити стабільний розвиток деревообробної галузі та ефективне використання лісових ресурсів Полтавщини», – зазначив Володимир Когут.
Також, за словами т.в.о. начальника Полтавської ОВА, проблемними є безхазяйні лісосмуги, які потребують догляду, але через відсутність власника громади не можуть стягнути збитки за незаконну вирубку. Відсутність механізму передачі лісосмуг на баланс громад ускладнює їх впорядкування та використання сухої деревини для потреб громади.
Учасники форуму окреслили найголовніші обмеження, які ускладнюють заготівлю деревини та ресурсний потенціал. Це – відсутність матеріалів лісовпорядкування, великий відсоток заповідності лісів, неврегульованість законодавства щодо призначення окремих видів рубок та оцінки впливу на довкілля, обмеження через агресію рф. Ці питання потребують подальшого вивчення та пошуку збалансованих рішень для забезпечення сталого розвитку лісової галузі.
Крім того, обговорили методи та підходи до сталого лісового господарства, які забезпечують баланс між економічними, соціальними та екологічними потребами. Розглянули кейси заготівлі деревини в Європі. Також приділили увагу питанням сертифікації лісової продукції, що гарантує її походження з відповідально керованих лісів. Учасники заходу підкреслили необхідність спільних зусиль влади та громадськості для вирішення нагальних проблем.
Відділ організаційної роботи, звітності та зв'язків з громадськістю
|