Триває двомісячник охорони водних біоресурсів у нерестовий період 2020 року

    21 квітня 2020 року під головуванням заступника голови Полтавської облдержадміністрації Євгена Грекова відбулася організаційна нарада, метою якої було виявлення проблемних питань, визначення, узагальнення та систематизація деталей порядку проведення двомісячника охорони водних біоресурсів у період нересту риби.

    Участь у заході взяли представники усіх причетних до нерестової кампанії служб – Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, Департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації, Управління превентивної діяльності ГУНП в Полтавській області, регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський», Національного природного парку «Нижньосульський» та Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

    За інформацією ГУ «Полтавадержрибохорона» за період нерестової заборони виявлено 203 порушення, з них 91 грубе, передано 17 матеріалів, по яким порушені кримінальні провадження, вилучено 14 одиниць засобів і знарядь незаконного добування водних живих ресурсів, на які накладено арешт до прийняття судових рішень, вилучено 1226 кг водних біоресурсів, які передані на реалізацію в порядку вимог постанови КМУ №1340.
    У свою чергу, сумісно з представниками районних відділів ГУНП, спецпідрозділів ГУНП області та громадськими інспекторами проводять рейди і НПП «Нижньосульський» та РЛП «Нижньоворсклянський».
    Так, рейдовими групами НПП «Нижньосульський» складено 49 протоколів, 7 актів про вилучення майна, вилучено 128 сіток, 1 паук, 1 драч та 560 кг виловлених водних біоресурсів. Нараховано збитків на суму 194 тис грн.
    Рейдовими групами РЛП «Нижньоворсклянський» з початку нерестової заборони складено 20 протоколів, 15 з них передано до суду, а 5 – до органів Нацполіції, по яким відкрито кримінальні провадження. Складено 6 актів про вилучення безгосподарського майна. З початку кампанії вилучено 8 човнів, 7 човнових двигунів, 1 автомобіль, 6 спінінгів, 1 костюм брідовий, 1290 метрів сіток, у т.ч. 300 метрів безгосподарних, 32 кг риби, нараховано збитків на суму 16485 грн.
    Представниками Держекоінспекції, починаючи з 25 березня 2020 року, складено 10 протоколів, 9 з яких скеровано до суду. Нараховано збитків на суму 47 тис грн., з них стягнуто 17,5 тис. грн.

    Основними озвученими проблемними питаннями виявилися недофінансування на закупівлю паливно-мастильних матеріалів та відсутність державного фінансування на відтворення водних біоресурсів.

    За підсумками наради ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області рекомендовано забезпечити лабораторні дослідження вилученої незаконно добутої риби на показники безпеки з видачею рекомендацій щодо її подальшої реалізації.
    Усі зазначені служби приймають активну участь у реалізації Плану підготовки і проведення спільних заходів природоохоронних та правоохоронних органів Полтавської області щодо посилення охорони водних біоресурсів та боротьби з браконьєрством у нерестовий період 2020 року.

    Нагадуємо, що нерестова заборона на Полтавщині діє у рибогосподарських водних об’єктах із 1 квітня по 20 травня (включно), в придаткових системах річок – із 1 квітня по 30 червня, Кременчуцькому водосховищі – з 25 березня по 9 червня (включно). Заборона на лов раків триває з 1 квітня по 30 червня.

    Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації наполегливо рекомендує дотримувати природоохоронного законодавства та не порушувати заборону на добування водних ресурсів у нерестовий період, адже встановлених винних осіб, причетних до вчинення правопорушень, буде притягнуто до відповідальності згідно з чинним законодавством.


Провідний спеціаліст відділу організаційної роботи, моніторингу та зв`язків з громадськістю
І. ЛЕБІДЬ

 

Попередня сторінка