Про проведення в області двомісячника охорони водних біоресурсів у нерестовий період 2021 року

    Із метою охорони рибних запасів області з 01 квітня по 09 червня 2021 року на території Полтавської області проведено двомісячник охорони водних біоресурсів, у рибогосподарських водних об’єктах у межах підконтрольної території – із 01 квітня по 20 травня, в придаткових системах річок – із 01 квітня по 30 червня.

    Інформацію про перебіг двомісячника до Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації надали Полтавський рибоохоронний патруль, Головне управління Національної поліції в Полтавській області, Державна екологічна інспекція Центрального округу, спеціальні адміністрації національного природного парку „Нижньосульський” та регіонального ландшафтного парку „Нижньоворсклянський”.


    Отже, за період проведення двомісячника охорони водних біоресурсів складено 1280 протоколів та накладено 278997 грн. штрафів, складено 106 адміністративних матеріалів, що містять ознаки кримінального злочину та 165 актів, вилучено 1677 знарядь лову та 8477 кг риби, затримано 41 плавзасіб. В проведені двомісячника було задіяно 579 держінспекторів.


    Зазначимо, що у порівнянні з минулим роком кількість задіяних держінспекторів зменшилася майже вдвічі, проте зросла кількість складених ними протоколів, актів, цього року також вилучено більше знарядь лову та риби. Слід зазначити, що під час проведення в області двомісячника охорони водних біоресурсів у нерестовий період, в порівнянні з попереднім роком, стала більш ефективною робота контролюючих і правоохоронних органів.

    Разом з тим, у звітах Полтавського рибоохоронного патруля та спеціальних адміністрацій національних природних та регіональних ландшафтних парків не зазначена робота по здійсненню випуску водних біоресурсів з браконьєрських засобів лову; виготовленню та встановленню нерестових гнізд там, де дуже малий рівень рослинності та відсутні природні нерестові площі (такі гнізда допомагають рибі розмножуватись); вселенню водних біоресурсів у водойми (такі заходи, як зариблення, життєво необхідні для водойм, адже вони сприяють збільшенню видового різноманіття водних біоресурсів та сприяють відновленню рибогосподарського потенціалу).

    З наданих пропозицій від Полтавського рибоохоронного патруля, Головного управління Національної поліції в Полтавській області, Державної екологічної інспекції Центрального округу, спеціальних адміністрацій національного природного парку „Нижньосульський” та регіонального ландшафтного парку „Нижньоворсклянський” для забезпечення ефективного проведення нерестової кампанії 2022 року необхідно:

-передбачити виділення коштів з обласного бюджету на закупівлю паливно-мастильних матеріалів для транспортних і плавучих засобів, їх ремонт і технічне обслуговування в обсягах, необхідних для здійснення належної охорони водних біоресурсів та боротьби з браконьєрством;
-поінформувати населення через засоби масової інформації про адміністративну й кримінальну відповідальність за незаконний вилов риби під час нересту та про результати розгляду в судах справ щодо фактів браконьєрства, виявлених у 2021 році.


Відділ нормування дозвільної діяльності, біоресурсів та заповідної справи


 

Попередня сторінка