Засідання постійно діючої Комісії Полтавської обласної державної адміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів

   Питання нерестової заборони вилову рибних біоресурсів та стосовно виявлення, ліквідації та запобігання утворенню несанкціонованих сміттєзвалищ розглянули на засіданні постійно діючої Комісії Полтавської обласної державної адміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів.
     З 01.04.2025 починає діяти нерестова заборона на вилов рибних біоресурсів. В період нерестової заборони дозволене любительське і спортивне рибальство з берега на спеціально визначених ділянках водойм. При цьому можна використовувати спінінг та одну поплавкову або донну вудку з одним гачком. Добова норма вилову становить до 3 кг на особу. Порушення правил рибальства під час нересту карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.
     Контроль за ходом нерестової заборони на вилов рибних біоресурсів у 2025 році на підконтрольних водоймах Полтавської області здійснюватимуть Полтавський рибоохоронний патруль спільно з Головним управлінням Національної поліції в Полтавській області, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області, Державною екологічною інспекцією Центрального округу, національним природним парком „Нижньосульський”, регіональним ландшафтним парком „Нижньоворсклянський”, Комунальною установою природно-заповідного фонду регіональний ландшафтний парк „Кременчуцькі плавні” Полтавської обласної ради відповідно до затверджених Планів спільних заходів по охороні рибних запасів та боротьбі з браконьєрством.
     Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОВА Сергій Олейніков поінформував присутніх про стан справ у сфері управління побутовими відходами.
     Несанкціоновані сміттєзвалища, які, у більшості випадків, з’являються поблизу населених пунктів, на узбіччях доріг, поблизу сільськогосподарських угідь, на берегах річок, озер та ставків, у лісах та лісосмугах, по схилах балок та у ярах, становлять велику небезпеку для життя та здоров’я людей, стану довкілля та окремих його компонентів.
     Згідно з інформацією, наданою територіальними громадами на запити Департаменту, на території області розташовуються 276 несанкціонованих сміттєзвалищ.
     Як результат реагування територіальних громад на звернення громадян в застосунку «ЕкоЗагроза» у 2024 році ліквідовано 21 сміттєзвалище; по 35 вживаються заходи щодо ліквідації або зменшення площі засміченої ділянки, іще 17 сміттєзвалищ ліквідовано в результаті розгляду органами місцевого самоврядування вимог Державної екологічної інспекції Центрального округу.
     В ході засідання головуючий т.в.о. начальника обласної військової адміністрації Володимир Когут наголосив на необхідності застосування превентивних методів, а також на проведенні широкої інформаційної кампанії серед населення громад стосовно недопущення утворення несанкціонованих сміттєзвалищ, спалювання сухої рослинності та заборони на масовий вилов рибних ресурсів в період нересту.
     Представники Національної поліції в свою чергу нагадали про адміністративну відповідальність фізичних та юридичних осіб за засмічення територій та закликали населення повідомляти органи поліції про факти підпалів сухої рослинності та викидання сміття в неналежних місцях.


Відділ організаційної роботи, звітності та зв'язків з громадськістю

 

Попередня сторінка