Презентовано довкіллєву складову Плану відновлення України

      9 нагальних реформ та десятки нових природоохоронних об'єктів: Руслан Стрілець презентував довкіллєву складову Плану відновлення України.
    Сьогодні у Швейцарії розпочалася Конференція з питань відновлення України - Ukraine Recovery Conference. Серед учасників - Президент України Володимир Зеленський (онлайн), Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, представники Офісу Президента, Уряду України, Парламенту, бізнесу, громадянського суспільства - загалом представники понад 50 країн та 20 міжнародних організацій. Довкіллєву складову Плану відновлення України презентував міжнародній спільноті Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
    Руслан Стрілець: Над розробкою відповідного розділу “Екологічна безпека” працювало понад 200 експертів. Як результат маємо 76 природоохоронних проєктів, на реалізацію яких нам потрібно 25,5 млрд євро. І ми вже дбаємо про залучення інвестицій. В рамках програми LIFE, до якої нещодавно приєдналася Україна, зможемо реалізовувати низку проєктів ще до того, як станемо членом Євросоюзу.
    За його словами, стратегічна ціль повоєнного відновлення - чисте та безпечне довкілля, подальший рух європейським “зеленим курсом” та відбудова економіки за принципами сталого розвитку. Відтак Україні потрібно реалізувати 9 нагальних реформ: у сфері управління відходами, державного екологічного контролю, регулювання промислового забруднення, комплексного моніторингу довкілля, управління природоохоронними територіями тощо.
    Серед практичних результатів, до яких прагнутимуть, буде створення:
    понад 100 сучасних об'єктів управління відходами;
    10 зразкових національних парків відповідно до стандартів ЄС;
    10 реабілітаційних центрів для диких тварин;
    15 біопереходів на шляху міграції тварин;
    9 лісонасіннєвих центрів з вирощування саджанців дерев
    а ще використання сучасних технологій для відбудови промисловості та зменшення викидів парникових газів у 10 разів.
    Головна мета - не тільки повернутися в точку відліку 24 лютого, але й досягти суттєво більших результатів.


Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України


 

Попередня сторінка