Регіональна комісія ТЕБ і НС обговорила удосконалення систем попередження та реагування на пожежі в екосистемах

    15 березня 2021 року в режимі відеоселектору відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області.
    Серед ряду важливих питань весняно-літнього періоду розглянули і питання запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь.

    Як повідомив заступник начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Гришанін, протягом 2020 року в екосистемах Полтавської області виникло 1 730 пожеж, що на 62 % більше, ніж у 2019 році. Економічні втрати від цих пожеж склали понад 3 млн. грн. Пожежами в екосистемах знищено:
    – суху рослинність на площі більше 3 000 га (1 529 пожеж);
    – лісових насаджень та лісової підстилки на площі більше 116 га (134 пожежі);
    – поверхневих покладів торфу на площі більше 73 га (46 пожеж);
    – сільгоспугіддя площею 201 га (21 пожежа).

    З початку цього року станом на 14 березня на території області в екосистемах виникло 27 пожеж, що на 82 % менше, ніж за аналогічний період минулого року.
    З метою запобігання виникненню пожеж в природних екосистемах на території області цього року комісія надала ряд доручень відповідальним виконавцям.
    Зокрема, Полтавському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, лісокористувачам усіх форм власності було доручено до 01.04.2021 року забезпечити створення та оновлення у лісових масивах мінералізованих смуг, протипожежних розривів, пожежних водоймищ і доріг протипожежного призначення, утримання в робочому стані систем дистанційного спостереження та спостережних веж, очищення лісових масивів від захаращень, насамперед прилеглих до населених пунктів, торфовищ та просік, де проходять повітряні лінії електропередач, нафто-, газо-, продуктопроводи.
    Протягом пожежонебезпечного періоду мають бути введені тимчасові заборони/обмеження під час встановлення IV-V класів пожежної небезпеки за погодними умовами на відвідування населенням лісових масивів і лісопаркових зон, в’їзд до них автотранспортних засобів, проведення лісозаготівельних та інших пожежонебезпечних робіт у лісових масивах.
    Також буде встановлено цілодобовий моніторинг пожеж у природних екосистемах, зокрема з використанням систем дистанційного спостереження, безпілотних літальних апаратів, щоб забезпечити оперативне реагування на початкових етапах виникнення пожеж та загорянь.
    Головному управлінню ДСНС України у Полтавській області необхідно провести перевірку стану готовності пожежних підрозділів лісокористувачів, територіальних громад, місцевої, добровільної та відомчої пожежної охорони, а також служби державної охорони природно-заповідного фонду до реагування на пожежі та загоряння.
    Будуть створені рейдові (оперативні) групи, які патрулюватимуть ліси з квітня по листопад 2021 року.
    Територіальним громадам, райдержадміністраціям необхідно буде влаштувати навколо населених пунктів, котеджних містечок, дачних і садових товариств, розміщених у лісових масивах, захисні протипожежні смуги та мати в матеріальному резерві пальне для забезпечення у разі необхідності підрозділів місцевої пожежної охорони та ГУ ДСНС України у Полтавській області, які залучатимуться до гасіння пожеж в екосистемах.
    В свою чергу, Департамент екології та природних ресурсів повідомлятиме громадян через свою сторінку у соціальній мережі про введення тимчасових обмежень на відвідування лісових масивів впродовж пожежонебезпечного періоду.
    Серед доручень – і розкриття злочинів, пов’язаних із підпалами у природних екосистемах, виявлення зловмисників та забезпечення притягнення їх до відповідальності.

    Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації закликає усіх громадян бути свідомими та не допускати спалювання сухої рослинності та сміття, виконувати правила пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях, присадибних ділянках!


Відділ організаційної роботи, моніторингу та зв'язків з громадськістю


 

Попередня сторінка