Щодо реформи зменшення та контролю промислового забруднення

      Впровадження найкращих доступних технологій та методів управління: перспективи для України та досвід Європи і світу.
     Про це говорили під час круглого столу, організованого Міндовкілля з міжнародними експертами, представниками громадськості та українського бізнесу. Йшлося про застосування європейських найкращих доступних технологій та методів управління у питаннях моніторингу викидів у повітря та воду від установок, що підпадають під дію Директиви IED; а також у сферах обробки поверхонь за допомогою органічних розчинників та в ковальській і ливарній промисловості.
     “Реформа зменшення та контролю промислового забруднення в Україні - це не лише крок до євроінтеграції. Ця реформа змінить підхід до застарілої довкіллєвої дозвільної системи, що має низку ризик-факторів, а також сприятиме захисту довкілля та покращенню життя українців”, - наголосила заступниця Міністра Киреєва Вікторія.
     У рамках зустрічі фахівці European IPPC Bureau поділилися досвідом впровадження НДТМ у Європейському Союзі. Наприклад, щодо обробки поверхонь органічними розчинниками. Відповідний оновлений BREF був опублікований у ЄС ще у грудні 2020 року. В ньому розшили сферу регулювання, використавши мультисекторальний підхід. Адже обробка поверхонь стосується багатьох сфер - авіації, виробництва транспортних засобів, покриття металевих виробів, друкарської справи, деревообробної промисловості тощо. Відтак The STS BREF містить як загальні для всіх висновки, так і 53 BAT щодо окремих секторів.
     Про свій досвід впровадження НДТМ розповіли і чеські колеги. Питання регулювання обробки поверхонь є актуальними, наприклад, для сільськогосподарського сектора Чехії, великих автовиробництв, текстильної промисловості тощо. Для Чехії, як і для України, важливим й досі залишається адаптація свого законодавства до законодавства ЄС щодо моніторингу викидів. Країна постійно працює над цим, відслідковуючи відповідні зміни та впроваджуючи їх на національному рівні.
     Говорили і про світовий досвід впровадження НДТМ або їх аналогів. Наприклад, як відзначила експертка OECD, європейські НДТМ широко використовує Ізраїль. Деякі проекти, що грунтуються на європейському підході, запущені в Індії та Пакистані.
     Захід організований за сприяння проєкту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України, що виконується GIZ Ukraine за дорученням Уряду Німеччини».


Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

 

Попередня сторінка